Gece Yoğurt Yemek Uyku Getirir mi?

Sağlıklı ve mışıl mışıl bir uyku çekmek insan vücudu için vazgeçilmez bir temek ihtiyaçtır. Bazıları gece kuşu olup sabahlara kadar oturmaya fazlasıyla alışkın oldukları için normalde uyku getiren yiyecek ve içecekler de fayda etmemeye başlar. Zaten bu kişilerin vücutlarının bu tür gıda ve içeceklere toleransı yüksek olduğundan da uykuları gelmiyor olabilir. Konu biraz yumurta tavuk ilişkisine dönmüş olsa da uykusuz gece kabusuna son vermek için süt ürünleri güzel bir çare olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Prozac Uyku Yapar mı?

Uyku getirecek ürünlere dikkat etmeden önce bakmanız gereken önemli bir konu var. Neler uyku kaçırır? İlk başta biraz garip görünse de örneğin, kahve gibi yüksek miktar kafein içeren ürünler uykunuzu kaçıracak ve rahatlayıp uyumanıza yardımcı olan yiyeceklerin de etkisi bununla yarışamayacağından dolayı geceleri uyku haram olmaya başlar.

İlginizi Çekebilir:  Agnucaston Reçetesiz Alınır mı? Prolaktin Düşürür mü?

Gece Yoğurt Yemek Uyku Getirir

Sadece yoğurt değil, tüm süt ürünleri kaliteli ve mışıl mışıl bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır. Bu geleneksel olarak bir alışkanlık ya da çok duyduğumuz bir söylenti olmak dışında, bilimsel bir açıklamaya da sahiptir. Yoğurt bir süt ürünü olduğu için yüksek miktarda laktik asit barındırır. Bu sebeptendir ki gece yoğurt yemek uykunuzu getirecektir.

İlginizi Çekebilir:  Uyumadan önce ağrı kesici içilir mi ?

Ayrıca yatmadan önce ılık bir süt içmek de aynı derecede faydalı olacak ve uykunuzu getirecektir. Dikkat etmeniz gereken son konu ise eğer, her gece uykusuz geçiyor ve bu çözümler fayda etmiyorsa yoğurt yemek ile vakit kaybetmeden bir uyku uzmanına danışmanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara