Geceden Duş Alıp Yatmak vs Sabahtan Duş Almak

Geceden duş alıp yatmak mı sabahtan duş alıp işe gitmek mi? Herkesin aklının bir köşesinde yer edinen ve cevabı hala bulunamayan çok enterasan bir paradoks. Geceden duş alıp püfür püfür yatmak mı? Sabahtan duş alıp güne güzel ve zinde başlamak mı? Her iki seçenek de yerine ve zamanına göre değişiklik gösteriyor. Sizce hangisi dersiniz?

Geceden Duş Alıp Yatmak

Daha çok saatler kendisine yetmeyen 25. saati arayan insanlar için gece duş alıp yatmak oldukça ideal bir seçenek. Ya da gün içerisinde fazla yorgun düşmüşseniz bir duşla kendinize gelebilirsiniz.

Eğer uyku sıkıntısı çekiyor ve uykuya geçmede sorun yaşıyorsanız geceleyin duş almak bunun için en mantıklı seçenek. Vücudunuzu dinlendiren ve yumuşatan sıcak bir duş, uykuya geçişinizi kolaylaştıracaktır.

Şayet sabahtan önemli bir işiniz, sınavınız veya toplantınız varsa da geceden duş alıp yatmak iyi bir seçenek.

Geceden duş alıp yatmanın tek kötü yanı bozulan saçlar. Eğer “saçlarım bozulmasın, yaptığım saç birbirine girmesin” diyorsanız geceden duş almak yerine sabahtan duş almayı tercih edebilirsiniz.

Sabahtan Duş Almak

Eğer kendinize güveniyor ve “ben erken kalkarım” diyorsanız sabahtan duş almayı tercih edin. Zira güne zinde ve enerjik başlamak için derecesi iyi ayarlanmış bir duş tek başına yeterli olabilir. Sabahtan duş almak, geceden duş alıp yatmaya göre nazaran daha az tercih edilir. Ya da insanlar genellikle geceden duş alıp yatmayı tercih ederler fakat sabah duş almaya vakit ayıramayacak kadar geç uyandıkları ve beyinlerine kurşun yemiş gibi kalktıkları için pek uygulanmaz.

Sabah saatlerinin vermiş olduğu tazelik hissi ve “ideal sıcaklık değeri” ile yapılan bir duş, güne mükemmel bir başlangıç demek.

Öte yandan eğer sabahtan duş almak, başka şeylere; sınava, işe, okula gereken saat ve asgari dakika ayırmak anlamına gelir. Geç kalmamak da psikolojik olarak “rahatlık” demek.

Görüldüğü üzere geceden duş alıp yatmak ile sabahtan duş almak, birbirinden farklı yönlere sahip. Kendinizi nasıl hissediyorsanız ona göre karar verin. Eğer yorgunsanız ve bir an önce uykuya geçmek istiyorsanız geceden duş almak; güne zinde ve enerjik başlamak istiyorsanız sabahtan duş almayı tercih edin. Karar sizin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: