Ekonomi

Geçici Kimlikle Kredi Çekilir mi?

Nüfus idaresinde kimliğinizi yenilemek istediğinizde eski kimlik geçersiz olacak şekilde delgeç ile delinir ve size yeni kimliğiniz gelene kadar geçici kimlik verilir. Bu kimlik ile temel işlemlerinizin çoğunu halledebiliyorken kredi çekme esnasında durum ne yazık ki bu şekilde olmuyor. Neyse ki orjinal kimliğinizin adresinize ulaşması birkaç gün içinde tamamlanıyor.

Yine de başka bir adreste, şehirde olduğunuzdan dolayı aldığınız geçici kimlik ile bankacılık işlemlerini halletmek istiyor olabilirsiniz. Örneğin, hesabınızdan para çekme gibi gişe işlemlerinde geçici kimlik yerine ehliyet veya pasaport varsa ibraz ederek işlem yapabilirsiniz.

Ancak kredi çekme işleminde durum bundan farklı olacaktır. Geçici kimlik ile kredi çekilmez. İşlemi yapabilmeniz için orjinal TC kimlik kartına ihtiyacınız vardır. Çoğu banka kimlik yerine geçebilecek ehliyet gibi belgeleri de kabul etmediğinden dolayı orjinal kimliğinizle gitmenizi tavsiye ederiz. Telefon bankacılığını aradığınızda bu konuda detaylı bilgileri olmayacağından dolayı, size vakit kaybettirebilirler. Konu hakkında sorunuzu sormak için doğrudan banka şubesini arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi