Ekonomi

Yaşlılık Maaşıyla Kredi Çekilir mi?

Ekonomi kategorimizde kimlerin kredi çekebileceği hakkında çok detaylı bilgiler verdik. Bu makalemizde ise emekli maaşından farklı olarak, yaşlılık maaşıyla kredi çekilip çekilemeyeceğinden bahsedeceğiz. Konu ile ilgili sorularınızı yazının hemen alt kısmında bulunan yorum kutucuğuna yazabilirsiniz.

Her seferinde söylüyoruz ki, kredi çekebilmek için belgelenebilir bir gelirinizin olması gerekli. Ancak yaşlılık maaşında başka bir sıkıntı ortaya çıkabilmektedir. Çoğu banka 75 veya 80 yaş üzerine risk dolayısıyla kredi vermiyor. Yaşlılık maaşına kredi çıkmaz. Ancak nadir durumlarda şansınızı deneyebilirsiniz. Bunun için de hesabınızın bağlı bulunduğu bankaya gitmek en akıllıca yöntem olacaktır.

Bankanın sizlere sunduğu hayat sigortası da yaştan dolayı yapılmadığı için durum daha sıkıntılı bir hal oluyor. Ayrıca çok ilginç de olsa üzerinize kayıtlı onlarca daire benzeri mülk de olsa yaştan dolayı başvuru bile almayabiliyorlar. Bunun hakkında bilgi edinmek ve boş yere şubeye gitmemek için öncesinde şubeyi telefonla arayarak ön bilgi alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.