Glifor Kilo Verdirir mi?

Önceki yazımızda insülin direncinin vücuda etkilerinden ve bundan nasıl kurtulabileceğinizden bahsetmiştik. Bu yazıda ise bu rahatsızlıkla alakalı olan ve çoğu kişi tarafından kilo verdirdiği iddia edilen Glifor ilacını kısaca yorumlayacağız.

İnsülin Direnci

 

Öncelikle bu ilacı kilo verdiriyor olsa bile doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmayın. Doktorunuz yazmadığı takdirde, bu ilaç kilo verme ilacı olarak kullanılmaz. İlacın amacı şeker metabolizmasını belirli sınırlarda tutmaktır. Asıl amaç kilo verdirmek değildir. Dolaylı olarak bir sonuç ile bu faydası çoğu hasta tarafından görülmüştür.

İlginizi Çekebilir:  Cipro Uyku Yapar mı?

Glifor ‘metformin’ denilen bir madde içerir aynı maddeyi içeren ismi bu ilaca benzeyen birkaç ilaç daha vardır. İlaç hakkında yorum yapan doktorlar tek başına bu ilacın kilo vermede kullanılamayacağını belirtir. Aslında metformin maddesinin etkisi kilo verme süreciniz için %10-15’ikesinlikle geçmez. Bu da demek oluyor ki kesinlikle ben bu ilacı içtim kilo vereyim mantığıyla hareket etmemek gereklidir. İlacın düzenli kullanımı çok önemlidir ve bunun yanında düzenli bir egzersiz programı ve diyetle desteklemelidir. İşte burada ilginç bir noktaya deyineceğim. Bu ilaç sizin tatlı krizlerinizi zapdetmek konusunda gerçekten usta. Yani kilo verdirir mi? diye soracak olursanız bu soruya evet diyemesek de diyet sürecinizde işinizi çok kolaylaştırır diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Beloc Zok Reçetesiz Satılır mı?

Glifor Aç mı Tok mu?

Bu ilaç yemeklerden sonra tok karnına tüketilmelidir. İlacı kullanmaya başlamadan önce reçeteyi dikkatlice okumanızı öneririz. Tok karna içilen bir Glifor şeker metabolizmanızı kontrol altında tutmak için çok yararlı olacaktır.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara