Göksel Gümüşdağ Kimdir?

Göksel Gümüşdağ kimdir? Kamuoyunda ismi sık sık gündeme gelen isimler arasında yer alan Göksel Gümüşdağ kimdir? Nerelidir? Spor camiasının önde gelen isimleri arasında yer alan Göksel Gümüşdağ’ın hayatı, biyografisi. 

Göksel Gümüşdağ Kimdir? 

10 Ekim 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Göksel Gümüşdağ, doğma büyüme İstanbulludur. Ayrıca Gümüşdağ’ın ailesi de Makedonya göçmenidir. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde tamamlayan Göksel Gümüşdağ, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın yeğeni Müge Gülbaran ile evlidir ve bu evlilikten ve 2 çocuğu dünyaya gelmiştir. 

Siyasete 2002 yılında adım atan Göksel Gümüşdağ, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğinde Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak siyasi kariyerine başlamıştır. 

Başkan Yardımcılığı görevliden sonra Küçükçekmece ilçesi Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunan Göksel Gümüşdağ, daha sonra ise grup başkanvekilliği görevini üstlenmiş ve 2004 senesinde de İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine; eğitim, gençlik spor ve kültür komisyonu başkanlığına seçilmiştir. Göksel Gümüşdağ ardından 2007, 2009 ve 2014 senelerinde de  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis’i ikinci başkan vekilliğine getirilmiş ve halen bu görevlerini yerine getirmektedir. 

Göksel Gümüşdağ, daha sonra ise 2014 ile 2017 yılları arasında Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 

Kamuoyunda daha çok kulüp başkanlığı ile bilinen Göksel Gümüşdağ Spor Toto Süper Lig temsilcilerinden İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü (İBFK) başkanlığını yapmaktadır. 

Türkiye’nin başarılı kulüpleri arasında olan Başakşehir’in başkanı olan Göksel Gümüşdağ, siyasetle oldukça içli dışlı bir isim. Yukarıda da kendisinin siyasetle ilişkisini ne düzeyde olduğunu belirtmiştik. Öte yandan Göksel Gümüşdağ’ın sıkı bir Galatasaray taraftarı olduğu da bilinen bir gerçek. Zira başta OdaTV olmak üzere pek çok haber kanalında ve sosyal medya hesaplarında Gümüşdağ’ın çeşitli görüntüleri ortaya çıkmıştı. Ayrıca Göksel Gümüşdağ’ın eski Galatasaraylı futbolcularla bir araya geldiği fotoğrafları da bir dönem gündeme gelmişti.

İlginizi Çekebilir:  Beyaz TV Sunucusu Nilüfer Batur Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Kendisi hakkında en çok konuşulan konulardan biri de Başakşehir’in 2014 yılında kurulmasına ve neredeyse hiçbir taraftarı olmamasına rağmen yapılan transferlerin finansmanının nereden sağlandığı. Özellikle 2017/2018 sezonunda Başakşehir’in kadrosuna kattığı isimler, üç büyükleri kıskandıran cinstendi. Adebayor transferi ve özellikle Arda Turan’ın yüksek maliyetle takıma dahil edilmesi, dikkatleri ”proje takımı” sorusuna yönlendirdi. Akbilspor ve İETTSpor benzetmelerinin altında yatan sebep de bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz