Otomobil

Goodyear Lastik Üretim Tarihi Nerede Yazar?

Araçlarda lastik üretim tarihi konusu oldukça önemli ve dikkat edilmesi gerekilen bir husustur. Lastiklerin araca ne zaman takıldığı bu tarih sayesinde öğrenilerek rutin kontroller yapılabilir ve değişim zamanı zorluk yaşanmaz. Özellikle Goodyear lastiklerde bu tarih zorlanılarak bulunamayabiliyor. Sürücülerin zorlandığı bu durumu, bugünkü yazımızda açıklayarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Goodyear lastik üretim tarihi, çoğu firma lastiklerinde olduğu gibi lastiğin yan tarafında kalan bölgede bulunmaktadır. Sürücüler tarafından yanak kısmı olarak bilinen bu tarih, DOT ile başlayan kodda yazar. Kodun son 4 hanesi lastik tarihini göstermektedir. Daha da detaya inecek olursak kodun ilk iki hanesi hangi hafta üretildiğini ve son iki hanesi de üretim yılından söz eder. Goodyear lastik üretim tarihini bu şekilde okuyarak istediğiniz bilgiye ulaşabilir, dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds