Volkswagen Donanım Paketleri ve Anlamları

Volkswagen trafikte tercih edilen bir markadır. Bu yüzden firma araçlarında özellikleri geliştirme ve bu özellikleri kategori haline getirme yoluna gitmiştir. Bu kategorilendirmeye donanım paketleri denmektedir. Hiçbir özelliği olmasın en temel halini alayım deseniz bile bu da pakete tabiidir. Sunroofdenen paket aracın en temel halidir. Geliştirilen diğer özellikler Trendline, Midline plus, Comfortline, Highline, Blue Motion paketlerinde sınıflandırılmıştır. Farklı paketlerdeki farklı özellikleri beğenmiş olabilirsiniz. O zaman kendi tasarımınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Buna karar vermeden önce gerekli araştırmaları yapmalısınız. Çünkü firma araçları değişiklik yapma hakkını saklı tuttuğundan bu konuda da değişiklik yapabilir.

İlginizi Çekebilir:  Sisli Havalarda Güvenli Sürüş

En Temel Paket Trendline  Paketidir

Bu markanın donanım paketleri içindeki en temel paket Trendline paketidir. Polo, Jetta ve Passatlarda görülen bu paket aracın gelişmişlik özelliğine göre gelişmektedir. Passat en gelişmiş Trendline paketine sahip modeldir. Passat ve Jetta8 hoperlörlüyken Polo’da bu 6’ya inmektedir. Yine jant inçlerinde Passat ve Jetta 16 şnç janta sahiptir. Polo’da bu 14 inçtir. Güvenlik donanımı konusunda bu 3 modele de aynı imkan sunulmuştur. Cruise kontrol içermeyen araçlarda start/stop seçeneği sadece Polo’da kullanılmamıştır. Midlineise Trendline gibidir sadece bu paket Golf için geçerlidir. Yumuşak malzeme kullanımı ile rahat bir sürüş vaad eden aracın teybinde USB girişi bulunmamaktadır. Küçük ekrana ve 8 hoparlöre sahip olan teyp gayet standarttır. 15 inç jant harici geriye kalan birçok özelliği ile Trendline ile aynıdır.

İlginizi Çekebilir:  Mercedes E200 Geri Vites Nerede?

Highline Paketi ile Üst Düzey Sürüş Keyfi

Volkswagen Donanım paketleri içinde en orta halli olan paket Comfortline paketidir. Passat ve Jetta bu paketten tam verim alırken Polo ve Golf için aynı leyleri söyleyemeyiz. Polo ve Golf’de bu paket sadece eklenti düzeyinde kalmıştır. Bu pakette güvenlik donanımı eksiksizdir ve birçok aksamın boyutu büyüktür. Highline paketi ise en lüks paketidir bu firmanın. Bu paket Passat’da en üst düzey haliyle kullanılmıştır. Paket Polo, Golf ve Jetta’da da gayet başarılıdır. Comfortline ile farkı malzeme kalitesinden ziyade özellikleri çok olan donanımlardır. Donanımın güçlü olması kadar benzinin kullanım miktarını önemseyenler için Blue Montion paketi üretilmiştir. Bu paket çevre dostudur. Tüm aksamlar enerjiyi az kullanacak şekilde tasarlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi