Google Telefonunuzu Dinliyor

Bir şey uzun zamandır dikkatimi çekmeye başladı. Bir konuyla ilgilendiğimde o konu ile alakalı internet araması yapmasam ve kimseye mail atmamış olsam bile konuyla alakalı reklamların internette karşıma çıkmasıydı.

Bunun nedenini araştırmaya başladım. Bu kadar büyük bir tesadüf olamazdı. Bulduğum yabancı kaynaklardan edindiğim bilgilere göre bizi gerçekten dinleyen birileri vardı. Bu da sanırım Google.

İlginizi Çekebilir:  Tahta Palet Fiyatları 2021'de Ne Düzeyde?

Bu konu insanlar tarafından sıkça dilr getirilen ve tartışılan bir konu. Fakat ben kafamda komplo kurup size ondan bahsetmiyorum. Google firmasının bu dinlemesi tamamen reklam amaçlı kullanım için yapılıyor. Yani ne yapacağımız hakkında bir davranış kalıbı oluşturmuyor. Sadece kullandığımız kelimeleri filtresine ekleyerek bize uygun olabilecek reklamı seçiyor.

İlginizi Çekebilir:  Core Managed Sunucu Nedir?

İlk başta inanmakta gerçekten zorluk çektiğim konu gerçek. Peki Google firmasının telefon dinlemesi etik mi? Büyük ihtimalle Google hesabınızda oturum açarken kabul ettiğiniz sözleşmelerin içinde bununla ilgili bir madde var. Tabii bizde sözleşme okuma gibi bir alışkanlık bulunmadığı için önümüze ne sözleşme koysalar hiç düşünmeden çatır çatır imzalıyoruz. Tabii bunu tamamen iptal etmeniz, yani telefonunuzun dinlenmemesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Sitede Kalma Süresi Nedir? Nasıl Artırılır? Nereden Öğrenilir?

Bunu kendi kendinize de test etmeniz mümkün. Sessiz, sakin bir ortamda telefonunuzla bir arkadaşınızı arayın ve sürekli net olarak belli kelimeler kullanın. Kısa bir süre içerisinde internette karşınıza onunla ilgili reklamlar çıktığını göreceksiniz.

Google bu yaptığı hareketle kesinlikle gözümden düşmüş oldu. Bakalım daha ne haberler çıkacak.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri