Teknoloji

Honor Telefon Markası Nasıl? Alınır mı? Kullanıcı Yorumları ve Tavsiyeler

Honor cep telefonu markası nasıl, alınır mı, hakkındaki kullanıcı yorumları neler? Daha önceki yazılarımızda çeşitli telefonlardan ve özelliklerinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”Honor” telefon markasından söz edeceğiz.

Honor Nasıl Bir Marka

Honor, Çinli teknoloji üreticisi Huawei’in daha çok Avrupa pazarrında satışa çıkardığı orta-üst segmentte bulunan yan ürünü cep telefonu markasıdır. Huawei bünyesinde 2013 yılında kurulan Honor markası daha sonra Huawei’den bağımsız çalışmalara başlamış ve kısa sürede 6 milyar dolar satış elde etmiştir.

Honor Markası Alınır mı?

Öncelikle Honor markasının ortaya çıkış hikayesi yeni bir Xiaomi efsanesi yaratmak. Huawei markasının yan ürünü olan Honor’ı almak için henüz erken. Zira son çıkan cep telefonu markasının üzerinden 2 yıl geçmiş değil. Avrupa’da da henüz sabit bir kullanıcı profili yok. Her ne kadar Türkiye’de hizmet veriyor ve servis sağlıyorsa da reklam çalışmaları ve medyadaki yansımaları ile henüz kendisine güven veren bir marka değil.

Honor markasının pek çok modelinde yüz tanıma, yapay zeka destekli ön ve arka kamera desteği, rahat kullanım için dizayn edilmiş kasa ve daha pek çok özellik bulunuyor ancak hiçbirisi kendi başına bir yenilik değil. Üstelik markanın kendine has bir tarzı ve öne çıkan bir özelliği yok.

Marka yöneticileri, Honor’ın daha çok ucuzluğuna vurgu yapmış olacak ki bazı ulusal gazetelerde Honor markasının telefon piyasasını aşağı çektiği yönünde haberler yer aldı. Örneğin Hürriyet gazetesinde telefon fiyatlarının Honor’ın Türkiye piyasasına girmesi ile düştüğünü belirtti. Muhtemelen Honor, kendisini ucuz yönüyle tanıtacak ve reklam çalışmalarını da bu yönde yapacak.

Performansına göre fiyatının nasıl olduğunu söylemek için de henüz erken. Zira yukarıda da bahsettiğimiz gibi telefon hakkında kesinleşmiş bir kronik hata, sorun ya da kusur bilinmiyor. Ancak, Honor’ın marka konumlandırmasının nasıl olacağı, ilerleyen zamanlarda nasıl adımlar atacağı, fiyatlarında değişiklik yapıp yapmayacağı gibi sorunlar cevap bulmamışken almak çok mantıklı değil. Biraz daha beklemekte fayda var.

Honor markasını daha önceden alan ya da kullanan okurlarımız, görüş ve önerilerini aşağıda ”yorum yap” kısmından bizlere iletebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds