Gözde Çevik Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Gözde Çevik kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Gözde Çevik”ten söz edeceğiz. 

Gözde Çevik Kimdir? 

— TRT Çocuk Sunucusu 

1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelen (39 yaşında) Gözde Çevik, 2004 yılında Doğuş Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Kuş Dili Eğitim Merkezi’nde diksiyon ve spikerlik kursları alan Gözde Çevik, 2008 yılında TRT Çocuk’ta çalışmaya başladı. Halen TRT Çocuk’ta çalışmaya devam eden Gözde Çevik, burada “Haberin Olsun” isimli programı sunmaktadır. 

Başkent İletişim Bilimler Akademisi’nde Seslendirme ve Dublaj Eğitimi üzerine dersler alan Gözde Çevik, son olarak Haberin Olsun isimli programda Kaz Dağları ile ilgili konuşan çocuğa sansür uygulaması ile gündeme gelmiştir. 

İlginizi Çekebilir:  Dolunay Soysert Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Gözde Çevik – Kaz Dağları Olayı 

TRT Çocuk ekranlarında yayınlanan Haberin Olsun isimli televizyon programında canlı yayına katılan 10 yaşındaki Utku adındaki bir çocuğun “Kaz Dağları” ile ilgili açıklama yaptığı sırada sunucu Gözde Çevik araya girerek çocuğu susturmaya çalışmış ve bu olay sosyal medyada gündem olmuştu. Konunun sosyal medyada gündem olmasının ardından TRT Çocuk’tan da Gözde Çevik’i destekleyen bir açıklama geldi. 

İlginizi Çekebilir:  Tuğkan Gönültaş (Elraenn) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi?

Daha sonra konuyla ilgili açıklama yapan Gözde Çevik, programında böyle şeylerin yaşanmaması gerektiğini ifade ederek şunları kaydetti;

“Nereden bilebilirdim ki TRT Çocuk’un hiçbir zaman konusu olmayan gündelik tartışmaların benim programımda dile getirileceğini, nereden bilebilirdim ki çevre duyarlılığını çocuklara en iyi anlatan kanalıma tam da bu konuda eleştiriler geleceğini. Sosyal medyada bu şekilde gündeme geldiğim için üzgünüm… Bırakalım da Türkiye’nin ortak değeri TRT Çocuk, siyasetten, günlük tartışmalardan uzak dursun. Ben, o tertemiz çocuklar sayesinde neşe dolu bir hayat geçiriyorum. Tartışmalarınızı bizden ve çocuklarımızdan uzak tutun. Biz size rağmen gülmeye, eğlenmeye, bunları yaparken de öğrenmeye ve öğretmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar oluğu gibi bundan sonra da gündelik tartışmalarınızın bir parçası olmayacağız. Son olarak; sosyal medya üzerinden küfür eden hakaret edenleri çocukların gülen yüzü hatrına umursamıyorum.”

Gözde Çevik ile İlgili Aramalar 

İlginizi Çekebilir:  TRT İngiltere Muhabiri Zeynep Eryılmaz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

İnternet üzerinden arama yapan kullanıcılar Gözde Çevik ile ilgili aynı zamanda şunları da aradı; gözde çevik yaş, gözde çevik vikipedi, gözde çevik yaşı,, gözde çevik nereli, gözde çevik kaç doğumlu, gözde çevik doğum tarihi, gözde çevik boyu kaç, gözde çevik instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara