Metro Suit ve Metro Cip Mola Veriyor mu?

Metro Suit ve Metro Cip mola veriyor mu? Daha önceki yazılarımızda şehirlerarası yolculuklara ilişkin çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “metro suit ve metro cip”in mola verip vermediğinden söz edeceğiz. 

Metro Suit ve Metro Cip 

Metro’nun 2010’dan sonra hizmete sunduğu metro suit ve cip modelleri, yolculara özel hizmet vermek için tasarlanmış ve class tipi yolcu otobüsünden farklı olarak ekstra hizmetler de sunar. Metro Cip, siyah kaplamalı ve muavinleri diğer metro otobüslerinden farklıdır. 

Ankara-İstanbul arası sefer yapan Metro Suit otobüsleri, bu süre içinde mola vermiyor. Ankara ile İstanbul arasında mesafeyi 4.5 saatte alan bu otobüslerin temel amacı en kısa sürede yolcuları istedikleri noktalara ulaştırmak. 

Avantajları 

Özellikle Ankara-İstanbul arasında yolculuk yapıyorsanız güzel bir seçenek olabilir. Yolculuk sırasında verilen ikramlar ve ikramların çeşitliliği oldukça tatmin edici. Öte yandan koltukların genişliği ve otobüsün ferahlığı en azından diğer metro otobüslerine göre oldukça iyi. 

Mola veren Metro Suit seferleri de mevcuttur. Ankara İstanbul arasının kısa olması ve bu sefere talebin fazla olması nedeniyle bir dönem çok tercih edilse de alternatiflerin çoğalması ile Metro Suit ve Metro Cip’e olan ilgi de azalmıştır. 

Özellikle Ankara İstanbul arasındaki efsaneleşen Express Hızlı Tren’in yeniden hizmete başlaması ve diğer markaların bu tarz hizmetlere ağırlık vermesi ile Metro Suit ve Metro Cip eski popülerliğini kaybetmiştir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: