Gündelik Hayat

Günümüz İlişkilerinin Basitleşmesinin 5 Sebebi

GÜNÜMÜZ İLİŞKİLERİNİN BASİTLEŞMESİNİN 5 SEBEBİ

1-) İletişimin temellerinin telefon üzerinden olması.
Teknoloji çağına geçişimiz ile utanmasak evlenme teklifini telefondan edeceğiz yahu! İnsanların duygularını yansıtan en önemli araç jest ve mimiklerken mesajda yapılan bazı şakaları bile anlayamıyoruz. Bu da işi ciddiye almayı ve bool bol tartışmayı da beraberinde getiriyor. Hal böyle olunca kimse kimseye katlanmıyor. Malum çileli hayata alışık değiliz biz vur tekmeyi birine gelsin diğeri..

2-) Saygı kelimesinin hayatımızda sadece saygı olarak kalması.
“Aah şimdiki gençler yok mu çok saygısızlar!” Vallahi doğru. Büyüklere saygı.., e küçüklere de saygı. Herkes birbirine saygı duymak zorunda arkadaş. Bir ilişkide küfür ve hakaret varsa o ilişki niye bitti diye sorgulanmamalı bile. Kim katlanır küfüre hakarete ?

3-) Alttan alma alışkanlığının olmaması (EMPATİ❌)
Maalesef günümüzün büyük problemi. Kimse kimseye tahammül bile edemiyor artık. “Bana ne sorunu varsa benim de sorunum var bana düzgün davranacak.” Haydaa ya karşındaki de böyle düşünüyorsa? Kimse kimseyi alttan alamıyor, gitti güzelim ilişki.

4-) Hayatı ben merkezli yaşamak.
“Benim dediğim olacak istemiyorsa yol orda.” E nerde bunun orta yolu, anlaşması ? Kimse kimsenin istediğini yapmak zorunda değil ki. Herkesin kendi tercihi kardeşim o da kendi istediğini yapmak istiyor belki, çık bakalım işin içinde çıkabiliyorsan. “En çok ben üzülüyorum sen benim ne yaşadığımı bilemezsin.” Yapma ya biz hiçbir şey yaşamıyoruz zaten!

5-)Elindekiyle asla ama asla yetinmemek.
Çocukluktan böyle yetiştik. Hangi oyuncağı istesek aldılar napalım, kanımız böyle akıyor değil mi? Bi kişi yeter mi bize yanında en az 3-4 flört lazım. Aman diyeyim arkadaşlar insan bu insan, ana babanızın aldığı oyuncak değil.

One thought on “Günümüz İlişkilerinin Basitleşmesinin 5 Sebebi

  • Sünger Bob

    Bu yazınız da diğer yazınız gibi yol gösterici teşekkür ederim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds