Biyografi

Gürbüz Özaltınlı Kimdir?

Alaattin Çakıcı’ya ait olduğu iddia edilen 29 Haziran 2018 tarihli mektubun “hedef” bölümünde ismi geçen Gürbüz Özaltınlı kimdir? 

Gürbüz Özaltınlı, Türk köşe yazarı ve gazeteci. Aynı zamanda hukukçu. Taraf gazetesinde bir süre köşesinde yazılar kaleme alan Gürbüz Özaltınlı, daha sonra Karar gazetesine geçmiş ve burada köşe yazılarına devam etmiştir.

Gürbüz Özaltınlı, hükümete karşıt ve muhalif çizgisiyle biliniyordu. 29 Haziran’da cezaevinden gönderdiği mektupta Alaattin Çakıcı, kendisini  “şer ittifakını” desteklemekle suçlamıştı. 

Öte yandan Gürbüz Özaltınlı’nın yanı sıra Karar Gazetesi sahibi Mehmet Aydın ve birkaç ismi daha mektubunda belirten Alaattin Çakıcı, kendisinden hesap soracağını da belirtmiş.

Kırmızı Çizgi&Yorumlar

Bir ülke düşünün, mafyacılık oynayan bir insan, daha düne kadar “Buda kılıklı herif” dediği insana bugün “yiğit kardeşim” diyor ve üstüne affını istiyor. Affını isteyen bu insan, bu teklifi içeriden yapıyor ve hiç utanmadan sıkılmadan dışarıdakilere tehditler yağdırıyor. İnsan biraz sıkılır, içinde utanma duygusu olur. Daha dün papaz dediğin adama bugün imam demişsin, seni yok etmeyen devletin Cumhurbaşkanına ağza alınmayacak sözler söylemişsin, af istemişsin ama kendince “bana yakışmaz” deyip “kader mahkumları için istiyorum” demişsin. Temsil ettiğin camiayı küçük düşürmüşsün, devletin asıl sahibini kendin zannetmişsin, küçük de olsa bir karizmanı yerle bir etmişsin. Sahi, muhalif olmaktan başka bir şey yapmamış bu insanlarla senin ne gibi bir işin olabilir? Kaldı ki bu insanlar senin daha dün sövdüğün kişiyi eleştiriyorlardı. Seni parmaklarında oynatan kim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi