Umudun Vücut Bulmuş Hali Neslican Tay

Neslican Tay, Türkiye onu hayata sımsıkı sarılmasıyla, yaşama sevinciyle, enerjisiyle, zorluklara meydan okumasıyla, tüm iliklerimize kadar işleyen gülüşüyle, saf güzelliğiyle ve her şeyden önce hiçbir zaman pes etmemesiyle tanıdı. Umut her bir vücut haline kavuşsaydı bu Neslican Tay olurdu hiç şüphesiz. Peki Neslican Tay Kimdir? Nerelidir? 

Neslican Rize Çayeli’nde doğan genç bir kız. 19 yaşında. Fen Lisesi mezunu. Bacağında tespit edilen tümör nedeniyle 3 kez ağır kemoterapi tedavisi gören Neslican’ın sol bacağı, tümörün akciğere sıçramasını önlemek için kesilmek zorunda kaldı. Ama hiçbir zaman hayata küsmedi. Ayaklarının yere basması için hissedeceği iki ayağa sahip olması gerekmedi. Aslında o hiçbir şey kaybetmedi. 

Neslican Tay, kanserle mücadelesini kazandı. Tekrar yakalandı ama tekrar kazandı. 

“Kaybedeceğim sadece bir hayatım kaldı” sözleriyle üçüncü kez kansere yakalandığını takipçileri ile paylaşan Neslican Tay, sonuna kadar savaşacağını her fırsatta olduğu gibi burada da belirtmiş. 

Yarın üniversite sınavına girecek olan Neslican, hayatta hiçbir zaman umudunu kaybetmemiş. Hayat, tek bacağının olmaması nedeniyle çekilmez değil; hayat vazgeçince çekilmez bir yer onun için.

Dünya bazen böyle güzel insanların hatırına dönüyor. Ne kadar şikayetçiyiz öyle değil mi? Hiçbir zaman şikayet edeceğimiz konuların sayısında bir azalma olmuyor. Tam her şey yolunda derken bir başka şeyle kendimize can sıkacak bir konu buluveriyoruz. Mükemmeliyetçiyiz. Doyumsuzuz. Aç gözlüyüz. 

Neslican Tay bu noktada bize çok şey anlatır. Hayata sımsıkı sarılmayı, hiçbir nedenin yaşamaktan daha önemli olmadığını anlatır, bir menfaat gözetmeden sevmeyi, evreni anlamayı, gezip tozmayı, bir başkasının gözlerine bakarak gülmeyi anlatır. Aslında Neslican çok şey anlatır. Bizim ona bakışımızda saklı her şey. Tüm dikkatinizi ona verin. 

Bir insanın gülüşü güzel olabilir ya da hiç inandırıcı gelmeyebilir. İnsan gülüşünü şekillendirir ama hiçbir insan gülüşüne samimiyet ve doğallık katamaz. Gülüş, için dışa yansımasıdır. Neslican ise içini olduğu gibi dışına yansıtmış. 

Kanseri iki kez yenmiş ve üçüncü kez de yenecek. Tüm dualarımız onunla. Seni tanıyanlar, görenler, duyanlar, memurlar veya öğrenciler, sağcılar ya da solcular, herkesin arkanda duası, inancı var. Bir gün iyi haberlerini duymak dileğiyle. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle