Biyografi

Selim Kotil Kimdir?

Selim Kotil, Haydar Baş’ın kanalı olan Meltem TV’de çeşitli proğramlarda Türkiye’nin ekonomik durumu ve Türkiye ekonomisi üzerine yaptığı konuşmaları ile bilinen Selim Kotil, özellikle AKP’nin ekonomik politikalarını eleştiren konuşmaları ile ön plana çıkıyor. 

İstanbul Atatürk Fen Lisesi mezunu olan Selim Kotil, Boğaziçi Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Kotil aynı zamanda Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) de genel başkan yardımcısıdır. Haydar Baş ile beraber milli ekonomi modelinin savunucusu olan Selim Kotil, görüşlerini başta Meltem TV olmak üzere çeşitli sosyal medya araçlarında paylaşmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde AKP’nin 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinden galip gelmesinin ardından yaptığı 27 Haziran tarihli konuşmasında “başımıza sağanak şeklinde zam yağacak” açıklamarında bulunmuş ve bu söylemleri sosyal medyada sıkça konuşulanlar arasında yer almıştı. 

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat mezunu olan Selim Kotil, özellikle Erol Mütercimler ile yaptığı programlarla biliniyor.

Büyük Türkiye Partisi lideri Haydar Baş’a yakınlığı ile bilinen ve hatta Haydar Baş’ın sağ kolu olarak tanınan Selim Kotil, aynı zamanda Ecevit’in danışmanları arasında yer alan Aytekin Kotil’in yeğenidir. 

Amcası Aytekin Kotil vasıtasıyla Cumhuriyet Halk Partisi ile iyi ilişkiler kuran Selim Kotil daha sonra Haydar Baş’ın genel başkanlığını yaptığı BTP’ye geçmiş ve Haydar Baş’ın milli ekonomi modelini benimsemiştir. 

Katıldığı televizyon programlarında Haydar Baş eksenli bir ekonomik tutum içinde bulunan ve söylemlerini bu yönde açıklayan Selim Kotil, aynı zamanda YouTube üzerinden paylaşılan videolarla da tanınan bir isim haline gelmiştir. 

Olayları açıklamada kullandığı anlaşılır dili ile izleyeciyi sıkmayan Selim Kotil, her görüşünü ve açıklamasını Haydar Baş’a bağlaması ile olumsuz yönde eleştiriliyor. 

Kırmızı Çizgi&Yorumlar 

Kendisini daha iyi programlarda görmeyi isteriz. Fakat bunun için düşüncelerini veya görüşlerini değiştirmesi değil her konuşmasını Haydar Baş’a bağlamaması gerekiyor. Bu eksikliğinin giderilmesi halinde kendilerinin “ekonomi” konusunda ciddi bir hatası yoktur. Fakat belirttiğimiz gibi Haydar Baş’ın Demokles’in kılıcı gibi tepesinde durduğu yanılgısından kurtulması gerekiyor. Kendisi felaket tellallığı yapmıyor, olanı ve olması gerekeni söylüyor. Bu konuda hemfikir olmamız gerekiyor.

Beraber program yaptığı isimler arasında yer alan Erol Mütercimler hakkında hazırladığımız literatür biyografimiz için aşağıdaki bağlantıya tıklayın:

Erol Mütercimler Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi