Skor İpTv Keyfi

Çoğu zaman televizyon karşısına günün yorgunluğunu atmak için geçeriz. Bazı zamanlar izleyecek bir şey bulmak kolay olurken, bazı zamanlar ne yaparsak yapalım televizyondaki diziler, filmler ve programlar bizi sarmaz. Bu durumda farklı kanal arayışlarına gireriz. İşte, iptv böyle zamanlarda bizlerin adeta bir kurtarıcı gibi yardımınakoşmaktadır.

​İptv’yi anlatmak gerekirse kısaca internet üzerinden televizyon aracılığıyla izlenen bir yayın platformu diyebiliriz. Evinde interneti ve televizyonu olan herkes iptv ile binlerce kanalı çok cüzi miktarlarla izleyebilmektedir. Üstelik bu kanalların ücretli olması izleyemeyeceğiniz anlamına gelmemektedir.  

İlginizi Çekebilir:  Nokia 3 Sağlamlığını İspatladı

​İptv’ye üye olmak çok basittir. İnternetten arama motorları vasıtasıyla iptv bayilik yazarak rahatlıkla üye olacağınız platformlara erişebilirsiniz. Özellikle şuanda yayın yapan ücretli platformlara (tivibu, digiturk ve d smart vb.) nazaran oldukça avantajlı tarifeleri vardır. Bunun gibi ve daha pek çok diğer avantajları ile kullanıcılar arasında çok kısa zamanda bir hayli popüler olmuştur.

Açılımı internet protokol televizyonu olan iptv üyeliği için serverlara ihtiyaç duyulmaktadır. Genellikle yıllık ücret üzerinden anlaşılan bu serverlara erişimde oldukça basittir. İptv server alınacak olan bayi iyice araştırılmalıdır. Bir müddet sonra kapanacak olan bayiliklerden uzak durulmalıdır. Server seçerken forumlara ve sosyal medya platformlarına bakmalı ve seçtiğimiz serverın ismini bu platformlarda aratmalıyız. Karşımıza herhangi bir olumsuzluk çıkmadığı takdirde üye olmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. 

İlginizi Çekebilir:  Nasıl Hacker Olunur?

Türkiye’de ve Dünyada İptv

İptv son zamanlarda dünya çapında bir hayli geniş kullanıcı kitlesi edinmiştir. Buna kayıtsız kalamayan dev firmalarda bu platform için çalışmalara başlamıştır. Mesela Ericsson, iptv alanında yaptığı yatırımlar ile başı çekmektedir.Bunun dışında Tandberg tv ve Vedback Networks gibi firmalarda bu sektöre milyar dolarlar yatırmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Yandex Mail ile E-Postalarınız Güvende!

Türkiye’de ise yavaş yavaş popülerleşen iptv hakkında firmalarda somut adımlar atmaya başlamıştır. Hatta RTÜK bir açıklama dahi yapmış ve iptv’nin deneme amaçlı yayın hayatına başladığını duyurmuştur.

Sonuç olarak, Türkiye dâhil pek çok ülkede yavaş yavaşresmiyet kazanan iptv, kullanıcı ağını giderek artırmaktadır. Tüm dünyada hızla yayılan bu teknolojik devrime sizinde kayıtsız kalmamanızı ve hemen bir iptv üyeliği almanızı şiddetle tavsiye ederiz. 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce