Sağlık

Gynomax Yanma Yapar mı?

Önceki sağlık makalelerimizde krem ve ovül formunda ilaçların kullanım şekillerinden ve dikkat edilmesi gereken konulardan detaylı olarak bahsetmiştik. Bu makalemizde ise vajina bölgesinde kaşıntı, yanma gibi sorunlarda kullanılan Gynomax isimli ilaçtan kısaca bahsedeceğiz. Normalde asıl faydası yanma şikayetini geçirmek olsa da aynı şekilde yan etki olarak bu problemi yaşatması normaldir. Ancak gelin prospektüse göz atalım ve bu şekilde bir yan etki bildirilmiş mi? Görelim.

Gynomax ilacının prospektüsünde yanma ile ilgili bir yan etki bildirilmemiştir. Vücudunuzdaki alerjik bir reaksiyondan dolayı bu şekilde bir problem yaşama ihtimaliniz bulunmaktadır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza mutlaka başvurun ve tedaviye uygun görülen şekilde devam ediniz.

Sonuç olarak, bir ilacın etkisi aynı zamanda yan etkisi olduğu durumlar çok nadiren de olsa yaşanabilmektedir. Tedaviyi kendi kendinize kesmek ise bölgenin iyileşmesini geciktirebilir. Bu türden sonuçlar ile karşılaşmamak için en doğrusu, sıkı bir doktor kontrolünde ilacı kullanmak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.