Habertürk Yazarı Sevilay Yılman Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Habertürk yazarı Sevilay Yılman kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Sevilay Yılman’dan söz edeceğiz.

Sevilay Yılman Kimdir?

  • Yazar

1973 senesinde Malatya’da dünyaya gelen Sevilay Yılman, lisans eğitimini 1994 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamladı. Habertürk ekranlarında “çapraz ateş” isimli programı hazırlayıp sundu. Ayrıca Fatih Altaylı ile birlikte “Olaylar ve Gerçekler” isimli programda beraber çalıştı.

Habertürk’te bir süre editör olarak da çalışan Sevilay Yılman, Beyaz TV’de yayınlanan Acı Kahve ve Dört Kadın Bir Erkek isimli programlarda sunuculuk ve yorumculuk yapmıştır. Ardından Habertürk’ten ayrılıp kısa bir süre Sabah Gazetesinde yazmaya başladı. Yılman şu anda ise Habertürk’te yazarlık ve yorumculuk yapmaktadır.

Kaç Yaşında?

Habertürk yazarı Sevilay Yılman ile ilgili olarak en çok merak edilen sorulardan biri de kaç yaşında olduğudur. Sevilay Yılman yukarıda da belirttiğimiz gibi 1972 doğumludur. Yani kendisi şu anda 48 yaşındadır. Babası Hamdi Yılman’ı 2014 yılında kaybetmiştir. Instagram kullanıcı ismi sevilayyilman şeklindedir. Instagram üzerinde 13 binden fazla takipçisi vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: