Ekonomi

Halkbank Gelire Endeksli Senet Ne Demek?

Halkbank Gelire Endeksli Senet, yatırımcılar için Türk Lirası’na olan eğilimi arttıran bir uygulamadır. Türk Lirası’nın değer artışına da dolaylı yoldan hizmet eden bu senet uygulaması, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın GES uygulaması şeklinde geçmektedir. İç borçlanma senedi olarak ta tanımlaması yapılır. Talep toplama şeklinde yapılan GES, son dönemlerde yatırımcılar tarafından oldukça ilgi çekmektedir. GES ile yatırımcıların kazancı ne olacaktır? 

Halkbank Gelire Endeksli Senet ile kar paylarından hisse almak suretiyle senedin getirisi yatırımcıya geri dönecektir. Kar payı alınacak kuruluşlar şunlardır:

  • Kıyı Emniyet, 
  • Devlet Hava Meydanları İşletmesi
  • Kamu İktisadi Kuruluşlar 

Bu işletmelerin kar payları, yatırımcıya hisse oranında gelir sağlar. Ülke ekonomisi için de son derece katkı sağlayan GES için, önümüzdeki senelerde de talebinde artış olacağı öngörülmektedir.

Yatırımı Teşvik

Halkbank Gelire Endeksli Senet, milli gelirin artmasına katkı sağlayan ve üreten Türkiye’nin kendine özgü bir iktisadi yatırım aracıdır. Her bütçedeki yatırımcının kolaylıkla alabileceği bir yatırım türüdür.

Halkbank şubeye gitmeden de uygulamadan yararlanabilmek için gereken internet ve mobil alt yapıyı oluşturulmuştur. Yatırım, Halka Arz ve ardından Kesin Talep şeklindeki menüler izlenerek internet ortamı üzerinden de giriş sağlanabilir.

Mobil bankacılıkta da Yatırım İşlemleri, GES Talep İşlemleri ve sonrasında GES Talep şeklinde girişi yapılabilir. Devlete katkı sağlarken, ferdi olarak ta kazanç sağlamanın en güvenli ve huzurlu yolu olarak tercih edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi