Biyografi

Hande Nur Tekin Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Hande Nur Tekin kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Hande Nur Tekin’den söz edeceğiz.

Hande Nur Tekin Kimdir?

  • Oyuncu.

1990 yılında İzmir’de dünyaya gelen Hande Nur Tekin, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra çeşitli tiyatro oyunlarında rol almıştır. Hande Nur Tekin, ilk oyunculuk deneyimini ise Gönül Dağı adlı dizide Mihriban karakteriyle yaşamıştır. Mihriban, çaycı Rıfat’ın eşidir. Kellerin Rıfat, Meryem aşkı sonuçsuz çıkınca deliye dönmüş; kendisini inzivaya çekmiştir. Mihriban da evlenmeyi kafasına koymuş, Rıfat’ın saflığına ve sevgisine gönlünü kaptırmış durumdadır. Evi çekip çevirir, Rıfat’a hem annelik hem de hayat arkadaşlığı yapar, kayın validesi de onu çok sevmiştir. İlerleyen süreçte Rıfat’ı yine o şen şakrak haline döndürecek mi hepimiz göreceğiz.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Hande Nur Tekin, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Hande Nur Tekin hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

– biliyo.org, Hande Nur Tekin, erişim tarihi: 20 Mayıs 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.