Harun Taştan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Harun Taştan kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli sosyal medya fenomenlerinden, Türk ve dünya tarihi için önem taşıyan isimlerden ve çeşitli bilim insanlarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”Harun Taştan”dan söz edeceğiz.

Harun Taştan Kimdir?

Harun Taştan, YouTube’da yayınlanan drift videoları ile bilinen ve geçtiğimiz günlerde trafikte insan hayatını hiçe sayan hareketlerde bulunduğu gerekçesiyle hakkında dava açılan Harun Taştan 3 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

İstanbul’da yaşayan Harun Taştan aslen Bayburtlu ve pek çok akrabası da yine Bayburt’ta yaşıyor. Taştan, 31 yaşında. Trabzon’u da sevdiğini söyleyen Harun Taştan, cezasını Trabzon’da çekmişti.

İlginizi Çekebilir:  Florin Andone Kimdir? Hangi Takımdan Geldi? Kaç Yaşında?

3 ay 10 Gün Hapis Cezası Aldı 3 Gün Yattı

İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan Taştan, 3 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmış ancak sadece 3 gün hapis yatmıştır. Denetimli serbestlikten yararlanan Harun Taştan, kalan süreyi ise İstanbul’da geçirmişti.

Cezamı Yatar Çıkarım

Trabzon E Tipi Kapalı ve Ceza İnfaz Kurumu önünde poz veren Harun Taştan, hapse girmeden önce bir şov daha yapmış ve ”Bu aşkın adı magandalıksa cezamı yatar çıkarım. Kaldığım yerden devam ederim aşkımıza” paylaşımında bulunmuştu. Taştan’ın bazı arkadaşları ise kendisine destek olmuş ve ”adamsın, aslanlar gibi yine teslim oluyorsun” yorumlarında bulunmuştu.

İlginizi Çekebilir:  Doğa Özüm Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Harun Taştan’ın hapis cezası almadan önce de çektiği videolarda polislere ‘takmadığı’ görülüyor. Hatta bir videosunda takipçilerinden gelen ‘abi plakaya ceza geliyor’ yorumuna ‘2500 liradan bir şey olmaz’ cevabını vermişti. Taştan, özellikle kendi hayranları tarafından sıkı bir şekilde takip ediliyor.

Trafiğe açık alanda yaptığı tehlikeli hareketlerde insan hayatını hiçe sayan Harun Taştan, sosyal medyada ve özellikle YouTube’da drift videoları ile ün salan biri isim. BMW marka otomobili ile viraj ve dönüşlerde drift yapan ve bu videoları çeşitli sosyal medya araçlarında paylaşan Taştan, pek çok kişi tarafından da sert bir dille eleştiriliyor.

İlginizi Çekebilir:  Batuhan Gelener Kimdir? Nereli ve Kaç yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Erdoğan’dan Pist İstedi

Taştan, bir videosunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da pist talebinde bulundu. Arabası olan arkadaşlarının hiçbirinin sigarası, içkisi olmadığını ifade eden Taştan, gençlerin enerjilerini boşaltmaları için pistin gerekli olduğunu ifade etti ve ”sokakları biz de tercih etmiyoruz” diye konuştu.

Trafik magandaları her geçen gün artıyor. Ancak magandalığı çektiği bir video ile teşhir etmek ve başkalarının yaşamını tehdit etmekle övünmek ise başka bir boyut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara