Havalimanı Çalışanına Hakaret Edip Çalışanı Tahrik Eden Funda Esenç Kimdir?

İstanbul Havalimanında uçağın rötar yapmasının ardından yolcular ile personeller arasında tartışma yaşandı. Uçağın 1 saat rötar yapmasına sinirlenen bir vatandaş ise havalimanı çalışanını “koça kıçını büyütene kadar aklını çalıştır” ve “sokak süprüntüsü” diyerek tahrik etti. Sosyal medyada gündem olan kadının ismi daha sonra Ekşi Sözlük’te de gündem oldu. Funda Esenç olduğu öğrenilen kadının söz konusu videosu sosyal medyada trendler arasına girdi. 

Yeni hizmete giren İstanbul Havalimanı’nda bir yolcu uçağının rötar yapmasının ardından yolcular ile havalimanı çalışanları arasında gerginlik yaşandı. Yolcular, uçağın rötar yapmasına sinirlenirken o sırada uçağı bekleyenler arasında yer alan Funda Esenç isimli kadının havalimanı çalışanına söylediği sözler gündem oldu. 

Koca Kıçını Büyüteceğine….

Funda Esenç, havalimanı çalışanına “koca kıçını büyüteceğine aklını çalıştır” deyince havalimanı çalışanı Esenç’in üzerine yürüdü. Esenç de “temas yok, bana dokunamazsın” diyerek çalışanı uzaklaştırdı. Sinirlerine hakim olamayan havalimanı çalışanı Esenç’in yanından uzaklaşırken Esenç, havalimanı çalışanı hakkında “sokak süprüntüsü” sözlerini sarf etti. Gerginlik bu sözler üzerine iyice tırmandı.

Bana Öyle Deseydin Seni Döverdim 

O sırada kuyrukta bekleyen vatandaşlar, Esenç’in havalimanı çalışanına söylediği sözlere tepki gösterdi. Bir vatandaş da “bana öyle deseydin seni döverdim” diyerek Esenç’e tepkisini gösterdi.

Sosyal Medyadan Tepki Yağdı

Sosyal medyada kısa sürede yayılan videonun baş kahramanı Funda Esenç’e sosyal medyadan da tepki yağdı. Havalimanı çalışanına yönelik tahrik edici sözleri ile tepki çeken Funda Esenç’in ismi daha sonra Ekşi Sözlük yazarları tarafından ifşa edildi. Funda Esenç’in Instagram hesabına binlerce kişi yorumda bulundu ancak Esenç hesabını kapatmadı.

Funda Esenç Kimdir? 

Özel bir şirkette Halkla İlişkiler uzmanı olarak çalışan Funda Esenç, aynı zamanda iletişim danışmanın olarak da mesleğini yapmaktadır. Esenç’in bir dönem çalıştığı firma Feride Edige’ye ait. Feride Edige’nin 1997 yılında kurduğu Pro İletişim isimli firma, 2016 yılında Tarkan’ın iletişim danışmanlığını da üstlenmiştir. Funda Esenç bir dönem Pro İletişim’in genel müdürlüğü görevini yapmış ancak daha sonra bu görevinden ayrılmıştır. Pro İletişim de sonradan bu bilgiyi doğrulayan bir açıklama yapmıştır.

Videonun baş kahramanı olan Funda Esenç hakkında ortaya henüz net bir bilgi çıkmış değil. Ancak söz konusu vatandaşın Instagram hesabına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Instagram 

Havalimanı Çalışanına Hakaret Edip Çalışanı Tahrik Eden Funda Esenç Kimdir?” için bir yorum

  • Nisan 26, 2019 tarihinde, saat 2:44 pm
    Permalink

    KEŞKE ANASI BABASINA ZAMANINDA HOPPP HOPP TEMAS YOK DİYEYDİ ŞİMDİ FUNDA ESENÇ DİYE BİR UCUBEE OLMAZDI

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: