HGS Kaçış Ne Demek?

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) son yıllarda OGS cihazlarının yerini alarak daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Önceki yazılarımızda HGS kara liste kavramını açıklamıştık. Bu yazımızda ise HGS kaçış neden yazar? Sorusuna cevap vereceğiz.

  • Aracınızda HGS veya OGS bulunmuyorsa,
  • HGS veya OGS varken bir diğer sistemin gişesinden yanlışlıkla geçtiyseniz,
  • HGS etiketiniz kara listede ise,
  • HGS veya OGS cihazınızda yeterli bakiye yoksa
İlginizi Çekebilir:  Axor GS Arızası Nedir?

Ekranlarda ‘kaçış’ yazmaktadır. Eğer bir diğer gişeden yanlışlıkla geçtiyseniz ve hesabınızda bakiye varsa endişelenmenizi gerektirecek bir durum yoktur. Sistem plakanızı otomatik olarak okuduktan sonra 1 hafta içerisinde bakiyenizden düşecek ve cezai duruma girmeyeceksiniz.

Etiketiniz bulunuyor ve bakiyeniz yok ise, 15 gün içerisinde hesabınıza para yüklemeniz durumunda yine ceza yemeden kaçış durumundan kurtulmuş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Klima Derecesi Yakıtı Etkiler mi?

Son ihtimalde ise eğer HGS etiketi ya da OGS cihazınız bulunmuyor ise yine cezaya girmeden durumu telafi etme şansınız vardır. Bir önceki durumda olduğu gibi 15 gün içerisinde HGS etiketi ya da OGS cihazı alarak içine bakiye eklemeniz durumunda sistem plakanızla eşleme yaparak ilgili bakiyeyi otomatik olarak hesabınızdan düşecektir.

İlginizi Çekebilir:  BMW Yağ Lambası Sarı Yanıyor Çözümü Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara