Ekonomi

Gün Sonu Bitmeden Taksit Yapılamaz Ne Demek?

Gün sonu raporları pos cihazı kullanan işletmelerin aşina olduğu bir işlem olsa da nadiren gün sonu ile ilgili garip hatalarla karşı karşıya gelebilirsiniz. ‘Gün sonu bitmeden taksit yapılamaz’ şeklinde hata ile karşılaşımaktadır. Bu hatanın asıl sebebi işletme gün sonu işlemi yapmadan ya da işlem esnasında taksitlendirme yapmaya çalışıyor demektir.

Müşteri tarafında ise sonradan taksitlendirme için mobil uygulama ya da sms kullanıldığında gün sonu bitmeden taksitlendirme yapılamaz hatası alınabilmektedir. Burada da banka sisteminin faal bir şekilde gün sonu işlemlerine devam ettiği için anlık olarak taksit imkanı bulunmadığını ifade eder. Burada yapmanız gereken tek şey 30 dk ile 1 saat arasında beklemek olacaktır.

Pos cihazında karşınıza çıkan hatada ise gün sonu işleminin sonlandırılmasını bekleyin ve gün içinde pos cihazından hiç işlem alınmamış olsa da gün sonu raporunuzu mutlaka alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds