Biyografi

Hilal Kuvvet Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Hilal Kuvvet kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Hilal Kuvvet’ten söz edeceğiz.

Hilal Kuvvet Kimdir?

  • Oyuncu.

Hilal Kuvvet, dizi-film oyuncusudur. 2012’de İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nde tamamlayan Hilal Kuvvet, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Yönetmenliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 2002’de oyunculuk kariyerine başlayan Hilal Kuvvet, bu zamana kadar birçok tiyatro oyununda rol almış ayrıca birçok oyununu yazıp yönetmiştir. Hilal Kuvvet’in yayınlanmış eserleri de bulunmaktadır. Öncesinde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinde Serap karakterine hayat veren Hilal Kuvvet, ayrıca Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Kan Çiçekleri isimli dizide oynamıştır.

Instagram hesabından da paylaşımlarına devam eden Hilal Kuvvet, ayrıca kurucuları arasında olduğu Tiyatro İS’te yönetmen, yazar ve oyuncu olarak çalışmalarına devam etmektedir. Başarılı oyuncu Hilal Kuvvet hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Hilal Kuvvet, erişim tarihi: 26 Kasım 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.