Hisse Alırken Gün Ne Demek?

Hisse alırken belirli gün için içinde alınanhisselere “günlük emir” deniliyor. Günlük emir gün boyu 2 seans şeklinde olur. Yalnız verildiği seans suresi ne kadarsa ancak o zamana kadar işlemde kalabiliyor. Seans içinde işlem başlatılmayan günlük emirler iptal edilecektir.Hisselerde zaman belirtmek gerekli mi? Zamanı belirtilmeyen emirlere ne olur?

Hisselerdeki emirler iki şekilde incelenebilir.

Hisse Alırken Emirler ve Süreleri

1- Anlık Emir. Bu tür emirler sadece sisteme girildiği an itibariyle geçerli olurlar. Yani siz sisteme girdiğinizde mevcut olan miktar alınır geriye kalan ise iptal edilir.

2- Tarihli Emir. Bu hissedeki emirler belirli tarihe göre sistemde dururlar. Eğer ikinci seans için tarih verilmediyse ilki gibi sisteme düşülür. Fakat birinci ve ikinci seans tarihleri uyuşmaz ise ikincisi gün sonuna kadar devam edip, sonra iptal edilerek pasif duruma gelecektir.

Hisse Alırken Zaman Belirtmek Gerekli midir?

Hisse alırken zaman ve tarih belirtmek önemlidir. Çünkü zamanı belirtilmeyen hisseler Günlük Emir olarak sınıflandırılır ve gün sonunda iptal edilirler. Emirlerinizin devam etmesini istiyorsanız tarih ve zaman vererek sisteme girmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.