Mimari

Hisse Tipi Müşterek Ne Demek?

Mimari kategorimizde gayrimenkul tiplerinin tapularında geçen ve anlamları basit olsa da çok merak edilen ifadeleri detaylı bir şekilde açıklamaya devam ediyoruz. Genellikle müşterek hisse olarak geçse de tapu evraklarında hisse tipi müşterek olarak da görülebilmektedir. Müşterek Arapça dilinde ortak kelimesinden türeyen bir sözcüktür. Anlam buradan da çıkarılabileceği gibi birden fazla hak sahibinin olduğu ortak olarak paylaşılan arsa veya başka tür gayrimenkulu ifade etmektedir.

Müşterek hisselerde ikiden çok sahip olabileceği gibi aynı zamanda farklı oranda paylara sahip ortaklar da olabilmektedir. Başka bir deyişle bir hissenin 5 ortağı olması 5 eşit parçaya bölüneceği anlamına gelmez. Bir sonraki makalemizde ise iştirak hisse türlerini açıklayarak devam edeceğiz. Sitemizin mimari kategorisini takip ederek her gün yeni bir terim öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds