Mimari

Sendeli Dükkan Ne Demek?

Mimari kategorimizde sizlerle yüzlerce makale içerisinde sık kullanılan terimler hakkında bilgiler verdik. Bu makalemizde ise internette hakkında hiçbir bilgi bulunmayan ilginç bir terimden bahsedeceğiz. Sendeli dükkan demek, asma katı bulunan dükkanlar için kullanılan bir tabirdir. Dükkan satın alırken buna benzer onlarca terim ile karşılaşırsınız. En doğru bilgiyi edinmek için mimari kategorimizi favorilerinize eklemeyi unutmayınız.

Sendeli kelimesi köken olarak Fransızca’dan dilimize geçmiş ve aslen sandalye anlamına gelmektedir. Ancak emlak dünyasında kullanımı çok farklıdır. Asma katı olan bir dükkan satın aldığınız vakit, birçok avantaj da beraberinde gelecektir. Örneğin, alt katı normal kullanım veya sunum amaçlı kullanıp, sendeyi ofis olarak kullanabilirsiniz. Dezavantaj olarak ise sadece dükkanın ısınma ve soğumasının biraz daha zor olacağı veya ofisin izole edilmesinin çirkin bir görüntü oluşturabileceği düşünülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds