Mimari

Vaillant Kombi Ateşleme Arızası Çözümü

Diğer makalelerimizde çözümler sunduğumuz kombi arızaları genellikle ortak nedenlerden dolayı meydana gelmekteydi. Ancak Vaillant kombilerde görülen ateşleme arızası sıcak su, kalorifer ya da her durumda ateşleme yapmıyor gibi sebeplerden dolayı meydana gelebilir. Hiçbir şekilde ateşleme yapmıyorsa öncelikle sisteme gaz gelip gelmediği ve ardından kombinin su basıncının 1.5-2 bar arasında olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Sıcak su veya petek ısınması esnasında yaşanan problemde ise akla ilk olarak üç yollu vana gelecektir. Sıcak su sensörü de daha seyrek görülse de ihtimaller içerisindedir. En son ve masraflı arıza türü ise ana kart arızası sebebiyle ateşleme arızası görülmesidir. Bu durumda ana kart komple arızalanmış ya da gelen düşük/yüksek voltaj dengesizliği sebebiyle sağlıklı ölçülmüyor olabilir.

Eğer bakımları düzenli olarak yetkili serviste yaptırıyor iseniz, bu hata garanti kapsamına girebilir. Aksi takdirde bakımsızlık sebebiyle oluştuğu için ücretli destek sunacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds