HP Yazıcı Kalibre Ediliyor Ne Demek?

HP Yazıcı Kalibre Ediliyor ne demek? Daha önceki yazılarımızda HP laptoplarla ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca HP laptoplarda yazıcının kalibre ediliyor hatasının ne demek olduğundan söz edeceğiz.

HP Yazıcı Kalibre Ediliyor Ne Demek?

HP Yazıcılarda genellikle ilk başlatıldığı veya açıldığı zamanlarda karşımıza çıkan ‘’Yazıcı Kalibre Ediliyor’’ ifadesi kullanıcıların kavram olarak merakını sağlamakla birlikte neden bu tür bir şey yaşanıyor gibisinden kafalarında soru işaretlerini de artırmaktadır. Kalibrasyon kelimesi Fransızcadan gelmiş köklü bir sözcüktür. Anlamı ise ölçümleme, ayarlamadır.

Yazıcı ilk başlatıldığı andan itibaren kendi ayarlarını, ölçümlerini ve destekleyip sizlere sunacağı hizmeti doğrulamaktadır. Yalnızca HP yazıcılarda değil bütün yazıcılarda bu kavram ortaya çıkar. Dolayısıyla sözcük karşımıza çıktığı andan sonra önemli bir şey olmadığını ve yazıcıların normal bir durumu olduğunu bilmeniz yeterlidir.

HP marka laptoplara ortaya çıkan ”yazıcı kalibre ediliyor” hatasının normal olduğunu belirtmek gerekir. Sadece HP marka laptoplara özgü bir durum olmayıp diğer marka laptoplarda da bu durum sık sık yaşanmaktadır. Bu durum, laptopta bir hata olduğu anlamına gelmez. Bu nedenden dolayı bilgisayarınızda ya da yazıcıda herhangi bir ayar yapmaya gerek yoktur. Bu hata ibaresi, sadece HP marka laptoplarda değil aynı zamanda Toshiba, Asus, Lenovo, Acer, Casper, MSI gibi laptoplarda da görülebilir. Kısacası bu hatada endişe etmeye gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.