Mimari

Prim Garantili Daire Ne Demek?

Bu türden bir daireyi, sözleşme ile garanti altına alabiliyorsanız prim garantili daire ve dükkan almak sizin için çok avantajlı olabilir. Prim garantili daire demek, belirli bir süre içerisinde değerinin artacağı veya kiracı bulunabileceğinin garanti edildiğini ifade eden terimdir. Bunu bir alışkanlık halinde sıklıkla kullanan emlakçılar, genellikle konu hakkında resmi bir garanti vermediklerinden ve bu şekilde ifadeler sözde kaldığından dolayı bir süre sonra oluşacak zararınızı karşılamaktan çekineceklerdir. Bundan dolayı bir mülkün prim garantili olması kulağa çok da mantıklı gelmese de bazı durumlarda geçerli olabilir.

Örneğin, bir daire değil de dükkandan bahsedelim. Dükkanı banka tarafından kredi ile alıp yine tekrar aynı bankaya garantili bir şekilde kiraya verebilirsiniz. Böylelikle taksitler kendi kendine borcunu kapatmaktadır. Fakat prim garantisi ve kira garantisi bazı zamanlarda farklı farklı anlamlarda kullanılabilmektedir. Her ne olursa olsun yapılan tüm işlemlerde resmi sözleşmeler arayın. Sözde kalan hiçbir ‘garanti’ vaadinin önemi olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds