İbrahim Layık Kimdir? Neden İntihar Etti?

İbrahim Layık kimdir, nereli ve kaç yaşında? İstanbul Havalimanında bir çalışanın sevdiği kızdan aldığı yanıt sonrasında hayatına son vermesi, sosyal medyada geniş yankı buldu. Siyasilerden de konuyla ilgili açıklamalar gelirken İbrahim Layık isimli havalimanı çalışanının ambulansta hayatını kaybettiği öğrenildi. 

Sevdiği kızdan “ben Kürt’le asla çıkmam” yanıtını alması sonrasında Instagram hesabından bir açıklama yapan İbrahim Layık, Kürt olduğu için sürekli dışlandığını ifade etti. “Belki yaptığım şeyle değişir” diyen İbrahim Layık, “ne mutlu Türk’üm ve Kürdüm diyene” diyerek yakınlarından ve takipçilerinden helallik istedi. 

İlginizi Çekebilir:  Zeyno Günenç Kimdir? Yaşı? Boyu? Oynadığı Diziler?

Havalimanın gidiş katından atlayan İbrahim Layık, dün gece hayatını kaybetti. İbrahim Layık’ın ölümü sosyal medyada da geniş yer buldu. Layık’ın Instagram hesabının altına binlerce yorum yapılırken kullanıcılar “Türk-Kürt kardeşliği” ile ilgili düşüncelerini belirtti. 

Ben Kürt’le Asla Çıkmam 

Havalimanı çalışanını intihara sürükleyen cümle, Layık’ın sevdiği kızdan aldığı “ben Kürt’le asla çıkmam” yanıtı oldu. Layık, Kürt olduğu için sürekli dışlandığını ifade etti. İbrahim Layık’ın sevdiği kızın kim olduğu ve Layık ile arasındaki ilişki henüz bilinmiyor. 

İlginizi Çekebilir:  Simge Günsan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Oynadığı Diziler?

Gergerlioğlu Doğruladı 

Konuyla ilgili olarak Twitter hesabından bir açıklama yapan HDP Kocaeli Milletvekili /TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, olayın bir kız meselesi olduğunu ve söz konusu kişinin isminin “İbrahim Layık” olduğunu doğruladı. Gergerlioğlu’nun paylaşımı şu şekilde:

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Eda Aleyna Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim?

Kaynak: Sputnik 

One thought on “İbrahim Layık Kimdir? Neden İntihar Etti?

  • Haziran 21, 2019 tarihinde, saat 07:07
    Permalink

    kız haklıdır eyer biz kürt ler onların büyükleri bize ayrım hakaret etmez se lerdi şimdi se kız uyle demez di yazık ne dim allah islah etsin kürt türk hepsi müslüman dir ayrım yapan müslüman bile değil kürt kardeş olmalı türk e türk kardeş olmalı kürt e uyle olmaz sa sonu olmaz bu işin yazık çok yazık allah o kızın bin bela sini versin o kızın yüzünden bir kürt kardeşim oldu onlarca binlerce allahu tala senin belani versin inşallah yüce yaradan bırakmaz haki hak orda bizde kimsede olamz o bir dir ve yer ve gök lerin sahibi dir o ayrım yapmaz kürt demez türk sin demez ben verdim ben bilirim der ona kurban olayım o herşeyi gören duyan işiten dir çok yazık ya çok gencecik insan yazık allah mekanını cennet eylesin aşkın ve hak haklı kurbanı oldun iğit allah seni muhammed kumsu su etsin

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara