Biyografi

İbrahim Nebioğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Ne İş Yapıyor?

İbrahim Nebioğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, annesi babası kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca İbrahim Nebioğlu’ndan söz edeceğiz.

İbrahim Nebioğlu Kimdir?

  • Yazar.

1961 yılında Bakü’de dünyaya gelen İbrahim Nebioğlu, Azerbaycan Petrol Akademisi’ni 1983 yılında bitmiş ve sonrasında 1990 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. Özellikle Azerbaycan Radyo ve Televizyonundaki programları ile dikkatleri üzerine çeken İbrahim Nebioğlu, ayrıca Azerbaycan- Türkiye ortak televizyonu kurmuştur. 10 yıl süreyle Azerbaycan Televizyonu’nun Ankara temsilcisi olarak görev yapan İbrahim Nebioğlu, aynı zamanda BBC World’de 8 sene boyunca Türkiye muhabirliği yapmıştır. 2003 senesinde ise Türkiye’de yılın yabancı gazetecisi ödülüne kayık görülen İbrahim Nebioğlu, aynı zamanda Azerbaycan Başkonsolosu olarak İstanbul’a göreve gelmiş ve ayrıca Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin fahri başkanlığını yürütmüştür. İbrahim Nebioğlu evlidir ve 3 çocuk babasıdır.

Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan İbrahim Nebioğlu, aynı zamanda çeşitli ulusal kanallarda Türkiye’nin dış politikası üzerine analizlerde bulunmaktadır. İbrahim Nebioğlu hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri eşi kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, İbrahim Nebioğlu, erişim tarihi: 17 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds