Biyografi

Mutlu Ulusoy Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Boyu? Dizileri?

Mutlu Ulusoy kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı sunucu-oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mutlu Ulusoy’dan söz edeceğiz.

Mutlu Ulusoy Kimdir?

  • Oyuncu.
  • Sunucu.

18 Mart 1987 tarihinde Zonguldak’ta dünyaya gelen Mutlu Ulusoy, oyuncu ve sunucu olarak bilinmektedir. Henüz 7 yaşında babasını kaybetmiştir. Mutlu Ulusoy, lisans eğitimini ise Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü’nde tamamlamıştır. Kariyerine Habertürk ekranlarında başlayan Mutlu Ulusoy, sonrasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün web sitesinde editörlük görevinde bulunmuştur. Bu zamana kadar birçok ulusal kanalda spor spikeri olarak görev yapan Mutlu Ulusoy, özellikle ”Kırmızı Şeytanlar” repliği ile akıllarda yer edinmiştir.

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı sunucu Mutlu Ulusoy 1.74 m boyundadır ve 54 kilodur.

Güzel sunucu Mutlu Ulusoy, aynı zamanda oyuncu olarak da bilinmektedir. 2017 yılında Deli Gönül adlı dizide Doktor Müge karakterine hayat veren Mutlu Ulusoy, sonrasında Söz adlı dizide Savcı Derya’nın asistanı rolünde oynamıştır. Mutlu Ulusoy Ağustos 2020’den beri Sivasspor’un ve teknik direktör Rıza Çalımbay’ın basın danışmanı olarak görev yapmaktadır. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Mutlu Ulusoy’un bu platform üzerinde 100 binden fazla takipçisi vardır. Mutlu Ulusoy hakkında merak edilen annesi kardeşleri kim, sevgilisi var mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • kimnereli.net, Mutlu Ulusoy, erişim tarihi: 17 Ağustos 2022
  • buyuksivas.com, Sivasspor’a 10 numara 5 yıldız, Mutlu Ulusoy, erişim tarihi: 17 Ağustos 2022
  • takvim.com.tr, Mutlu Ulusoy aslen nereli, erişim tarihi: 17 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds