Ekonomi

İcralık Kredi Kartı Tekrar Açılır mı?

İcralık durumlarda kredi kartının bloke olma ihtimali gibi yüzlerce konudan önceki makalelerimizde detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bu yazımızda sizlere açıklayacağımız konu üst üste 3 aydan fazla gecikmeye girmiş, hatta kullanıma kapatılmış ve yasal takip başlatılmış kredi kartının tekrar kullanıma açılıp açılmayacağıdır.

Yapı Kredi, Halkbank, İŞ Bankası, Garanti, Denizbank, Akbank farketmez bu açıklayacağımız konu tüm bankaların kredi kartlarında geçerlidir ki eğer kredi kartınız icralık duruma düştüyse tekrar açılma ihtimali yok denecek kadar azdır. Hatta başka bankadan tekrar kart alabilmek için de en az 5 yıl süre beklemeniz gerekecektir. Yasal takip dolayısıyla düşen kredi notu durumunuz sicilinize işler ve banka çok yüksek ihtimalle bu durumdaki kullanıcıya sicili temizlenip, gelir beyan ettikten sonra düzenli ödemeye devam ettiği kartı olmadıkça ekstra kredi kartı imkanı vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi