Ilgaz Kaya Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi?

Ilgaz Kaya kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi var mı, doğum tarihi ne? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Ilgaz Kaya”dan söz edeceğiz.

Ilgaz Kaya Kimdir?

  • Oyuncu.

1997 yılında dünyaya gelen Ilgaz Kaya, henüz yedi yaşında iken Ayla Algan’ın çocuklar için açtığı drama kursunda eğitim almaya başlamıştır. Daha sonra da ortaokul yıllarında İstanbul Gösteri Sanatları Merkezi’nde ders almıştır. Lise eğitimini Vefa Lisesi’nde tamamlayan Ilgaz Kaya, lisans eğitimine ise Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Enes Toprak (enestdiyebiri) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Lise yıllarında da okulunun tiyatro ekibinde görev yapan Ilgaz Kaya, üniversite yıllarında ise Craft’ta oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Zaman zaman dans ve oyunculuk atölyelerine de katılan Kaya, oyunculuk üzerine eğitimleri de yurt dışında da yakından takip etmektedir.

Senaristliğini Yakup Tuğrul’un yaptığı yönetmenlik koltuğunda da Daniel Becer’in oturduğu tiyatro oyunu Dara’da rol alan Ilgaz Kaya, ayrıca İstanbullu Gelin adlı dizide de Esma Sultan’ın gençliğini canlandırmıştır. Kaya, 2018 yılında Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Ilgaz Kaya son olarak Hekimoğlu adlı dizisinin ilk bölümünde Mine öğretmen rolünde oynamıştır.

İlginizi Çekebilir:  Aslıhan Karalar Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Instagram üzerinden de aktif olarak paylaşımlarda bulunan Ilgaz Kaya hakkında merak edilen aslen nereli boyu kilosu kaç, doğum tarihi ne gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Ilgaz Kaya ile İlgili Aramalar

Google’da Ilgaz Çınar ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Ilgaz Kaya kaç yaşında Ilgaz Kaya Boğaziçi Ilgaz Kaya Hekimoğlu Ilgaz Kaya aslen nereli, ılgaz kaya boyu, ılgaz kaya sevgilisi, ılgaz kaya instagram, ılgaz kaya boyu, Ilgaz Kaya Kırgın Çiçekler Yunus Narin

İlginizi Çekebilir:  Bahar Çelebi Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara