İlyas İlbey Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Dizileri?

İlyas İlbey kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca İlyas İlbey’den söz edeceğiz.

İlyas İlbey Kimdir?

  • Oyuncu.

1951 yılında Kastamonu’da dünyaya gelen İlyas İlbey, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitimi almış, lisans eğitimini ise Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümü’nde tamamlamıştır. Bu zamana kadar çeşitli dizi ve projelerde rol alan İlyas İlbey, özellikle İnce İnce Yasemince programındaki tiplemesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. İlyas İlbey, ayrıca Çocuklar Duymasın ve Mandıra Filozofu gibi projelerde de rol almıştır. Tecrübeli oyuncu İlyas İlbey, Yasemin Yalçın ile evlidir ve bir çocukları vardır.

İlyas İlbey

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan İlyas İlbey, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu İlyas İlbey hakkında merak edilen aslen nereli annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.