Sağlık

İdrar Yolu Enfeksiyonu Bulantı Yapar mı? Kaç Günde Geçer?

İdrar yolu enfeksiyonu halk arasında en sık görülen rahatsızlıklardan biri olmakla birlikte, vücudunuzun özel bölgesiyle ilgili bir alan konusu olduğundan dolayı kendiliğinden geçmesi beklenir. Bu süre uzadıkça mide ağrısı ve bulantı gibi diğer yan etkiler de görülmeye başlamaktadır. İlk belirti idrarda yanma iken müdahale edilmediği takdirde vücudunuzda çok ciddi boyutta enfeksiyon yayılmasına sebebiyet verebilir. Bir uzman doktorun doğrudan uygun gördüğü bir antibiyotik tedavisine başlaması gerekebilir. Ayrıca bulantı yapması beraberinde oluşan başka bir hastalıktan dolayı da olabilir.

İdrar Yolları Enfeksiyonu Kaç Günder Geçer?

Vücudunuzda bu rahatsızlıktan şüpheleniyorsanız emin olamadığınız için bu günlerin geçmesini beklemeyiniz. Ayrıca kendiliğinden geçtiği durumlar oldukça nadirdir. Doktora gittiğinizi ve antibiyotik tedavisine başladığınızı düşünürsek bu rahatsızlık genellikle 5-6 gün içerisinde geçmektedir. Vücudunuzda rahatsızlığın mide bulantısı göstermesi ise ciddi boyutlara geldiği anlamını da taşıyabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi