Sağlık

İmplant Tedavisinde İmplant Markalarının Önemi

Bilindiği üzere implant tedavisi, son yılların en önemli ve en etkili diş tedavi yöntemidir. Eksik dişlerin tamamlanmasında ve ağız içinde meydana gelen pek çok sorunun ortadan kaldırılmasında son derece önemli bir tedavi yöntemi olarak ortaya çıkar.

İmplantla Bir Ömür Geçirmek

İmplant ağzınıza bir kere doğru bir şekilde yerleştirilirse, ömür boyu rahatlıkla onu taşırsınız. Çoğu imlant dişe sahip hasta belli bir süreden sonra ağızlarında implant bir diş olduğunu unuttuklarını söylemektedir. Dolayısıyla standart bir cep telefonu tercih ederken bile markanın önemine dikkat eden bizler implant markası tercihine özen göstermemiz gerekmektedir.

Kaliteli İmplant Markalarına Dikkat Edin

Bir implant tedavisine başlamadan önce markasının son derece önemli olduğunu kabul etmeniz gerekmektedir. İmplantyaptırırken CE belgesine sahip olmasına, uzun yıllardır üretimde olmasına merdiven altında üretilmemiş olmasına, mümkünse Amerikan fda onayına dikkat etmelisiniz. Ayrıca unutulmaması gereken bir başka husus implant markasının başarısı 50% + hekimin başarısı 50% dir.

Satın aldığınız implantın kaliteli olması, titanyum malzemeden üretilmesi, patent hakkının olması ve kesinlikle merdiven altı olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde çok uzunca bir süre ağzınızda sizinle beraber yaşamaya devam edecek kullanışsız bir ürüne sahip olduğunuz anlamı ortaya çıkacaktır. 

Nasıl Tercih Edilir

İmplant fiyatları genellikle markanın özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Çok büyük olasılıkla merdiven altında üretilmiş ürünleri pek çok diş hekimi kullanmaz. Yine de uygulamaya başlamadan önce marka hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Son yıllarda Amerika, Avrupa ve yerli üretim implantların da son derece kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Yine de özelikle bazı Avrupa markalarının kalitesinin üstünde fiyat aralığına sahip olduklarını da özellikle belirtmek gerekir. 

Daha detaylı bilgi sahibi olmak için adresimize göz atabilir ve implant fiyatları hakkında bilgilendirmelere ulaşabilirsiniz. 

Dt. Ufuk Tosun, BDS, MScD

Kaynak: https://www.implantdental.gen.tr/implant-fiyatlari.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds