Sağlık

CeraVe Krem Bebeklerde kullanılır mı?

CeraVe krem bebeklerde kullanılır mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli ilaçların kullanım alanları ile ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca CeraVe kremin bebeklerde kullanılıp kullanılmayacağından söz edeceğiz.

CeraVe Krem Bebeklerde kullanılır mı?

CeraVe krem, ürünün resmi İnternet sayfasındaki habere göre çocuk ve yetişkinler için uygundur. Ancak ceraVe kremin yurt dışında satışa sürülen ancak Türkiye’de satışı olmayan bebeklere özel bir kremi daha vardır. Bu krem, çocukların ilk dört yılı için geliştirilmiştir ve bebeğin gelişen cildine karşı nazik, kokusuz ve paraben içermeyen bir formülle yapılmıştır. CeraVe Bebek Nemlendirici Krem, bebek cildi için önemli olan gün boyu rahatlatıcı nemi sağlamak için pediatrik dermatologlarla birlikte geliştirilmiştir. Eğer bebeğinizin kuruyan ciltleri için bir krem arıyorsanız ceraVe kremi yurt dışından da getirtebilirsiniz.

Bebek versiyonu koruyucu olarak herhangi bir paraben içermez. Yetişkin versiyonu diğer iki koruyucuyu (fenoksietanol ve disodyum EDTA) içerir. Yetişkin versiyonu sodyum hidroksit (kostik soda) içermez .Her iki ürün de dimetikon içermesine rağmen, bebek versiyonunda konsantrasyonu (% 1,2) ile birlikte aktif bileşen olarak listelenmiştir. FDA, “cilt koruyucu” olarak yüzde 1 ila 30 oranında dahil edildiğinde dimetikonun aktif bir bileşen olarak listelenmesine izin verir .

kaynakça:

  • cerave.com, başlık: Baby Moisturizing Cream, erişim tarihi: 17 Mayıs 2022
  • cerave.com.tr, başlık: CeraVe Nemlendirici Krem, erişim tarihi: 17 Mayıs 2022
  • mydadthechemist.com, başlık: CeraVe Moisturizing Cream versus the CeraVe Baby Moisturizing Cream, erişim tarihi: 17 Mayıs 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds