Teknoloji

İninal 3D Secure Hatası Ne Demek?

Ön ödemeli kartlar içerisinde genellikle kullanılan kartlardan biri olan ininal kart, uzun bir süredir başarılı düzeyde hizmet sağlamaktadır. Bazı kullanıcılar yapmış oldukları hatalı işlemler sebebiyle alışveriş yapılamadı, 3d hatası, 3D Secure hatası gibi hatalarla karşılaşmaktadır. Bu hataları 5’e ayırmak mümkündür. Bunlar;

1- Kartın CVV Kodunun Çok Fazla Hatalı Girilmesi

Kartın arka tarafında bulunan CVV veya Security Code olarak da belirtilen 3 haneli kodu çok fazla hatalı girmek alışveriş esnasında hata oluşmasına sebep olmaktadır. Eğer 3 ya da daha fazla CVV kodu hatalı girildiyse, sonrasında kodu doğru olarak girseniz dahi sistem kabul etmemektedir. Bu sebeple bu kodun 3 ya da daha fazla hatalı girilmesi durumunda, müşteri hizmetleri (0850 311 77 01) ile iletişime geçip blokeyi kaldırmanız gerekmektedir.

2- Kartın Son Kullanma Tarihinin Hatalı Girilmesi

Kartın arka tarafında valide ya da SKT biçiminde belirtilen 04/24 şeklindeki bilginin gereğinden fazla hatalı girilmesi de hataların ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. 04/24 ibaresinde 04= Nisan ayını, 24 ise 2024 yılını kapsamaktadır. Bu şekil deneme yaparsanız da sorunu çözebilmektesiniz.

3- Kartın Ad ve Soyadı Bilgisinin Hatalı Girilmesi

İninal kartlarının üst kısımlarında ad ve soyadı bilgileri bulunmamaktadır. Fakat ininal cüzdan hesabı oluşturulurken bu bilgiyi sizden alırlar. Alışveriş esnasında verdiğiniz bu bilgiyi girmeniz gerekmektedir. Girmemeniz halinde hata oluşmaktadır.

4- Kartınızın Bakiyesinin Yetersiz Olması

İninal kartınızın bakiyesi yetersiz konumdaysa, internet sitelerinin bazıları bakiyeniz yetersiz demek yerine bankanız onay vermemektedir, 3d secure hatası gibi hatalar bildirmektedir. Bu yüzden alışveriş öncesi ininal hesabınızdan bakiyenizin kontrolünü sağlamanız gerekmektedir.

5- İnternet Sitesinin Ön Ödemeli Kartları Kabul Etmiyor Olması

Farklı internet siteleri veya uygulamalar da ön ödemeli kartları reddetmektedir. Bu sebeple alışveriş esnasında internet sitesi veya uygulama bankanız onay vermemektedir, işleminiz yapılamamaktadır gibi hatalar vermektedir. İninal kart ile ilgili yapmakta olduğunuz alışveriş içerisinde aldığınız hataların sebebini bu maddeler özetlemektedir. Bunun dışında herhangi bir sorunuzun olması halinde ininal kartın müşteri hizmetlerine ulaşmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.