Teknoloji

Samsung Klima DF Ne Demek?

Samsung klima ürünleri, piyasa üzerinde bulunan pek çok üründen daha kaliteli ve birinci nesil malzemelerden oluşmaktadır. Cihazların uzun bir süre garanti süresi bulunması kullanıcıları en etkileyen durum olarak tercih edilme oranını gün geçtikte artırıyor. Bunun yanında verimlilik yönünde Samsung, diğer markalara göre oldukça fazla geçmektedir.

Birbirinden fazla özelliğe sahip olan cihazlarda bazı kodlar kullanıcıların kafalarını karıştırabilmektedir. Bu kodlardan bir tanesi olan ‘’DF’’ Samsung klimalar için önemli bir özelliktir. O yüzden bu yazımızda bu kavramın ne anlama geldiğini açıklayacağız.

Samsung klimalarda DF simgesinin görülme nedeni klimanın buz çözme işlemi yapmasından kaynaklanmaktadır. Herhangi bir arıza durumu değildir ve kod bir sorunu belirtmemektedir. Ortalama 10 dakika kadar süren bu aralıkta klima dış ısı eşanjöründe bulunan buzu tamamen gidermek ister. Bu işlem sırasında ise herhangi bir işlem yapmamalı, klimayı kesinlikle çalıştırmamalısınız. Aksi taktir de olumsuz durumlar olabilir ve klima bundan etkilenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.