Teknoloji

Türk Telekom İnternet 18 Ne Demek?

Türk Telekom faturalarında internet.11 ve internet.18 olarak ibareler görülmektedir. Ancak bu kodların ne olduğu bilgisi müşteri hizmetleri tarafından net olarak verilmediği için bir merak konusu olmuştur. Bu terimlerin internet üzerinde kullanıcıların tahmini anlamlarına gelmeden önce bunları görmemek adına ilk yapmanız gereken en sağlıklı şey internet kullanımını telefon üzerinden doğrudan takip etmek olacaktır. Hem telefon hem de bilgisayarlarda internet kullanımı sınırlama imkanları bulunmaktadır. Ayrıca Türk Telekom internet 18 demek, 18 sayısıyla başlayan hizmet numarasını da ifade ediyor olabilir.

Türk Telekom İnternet 11 Ne Demek?

Bu ise tahminlere göre kullanılan uygulamalar ile ilgili. Sosyal medya uygulamaları içinde yalnızca Whatsapp ve doğrudan internet kullanımı kaynaklı internet tüketimini gösterdiği düşünülmektedir. Ancak bu veriye internetten indirdiğiniz medya, video gibi şeyler de dahildir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için doğrudan müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Faturanızda gördüğünüz başka garip terimler var ise yorum olarak sorabilirsiniz.

4 thoughts on “Türk Telekom İnternet 18 Ne Demek?

 • Hasan

  İnternet.04 – 11 – 15 – 18 kodlarını alıyorum tam olarak hangi uygulamalar da hangi kodları kullanıyor. iOS ve Android de değişiklik gösteriyor mu?

  Yanıtla
 • Burak

  Sevgilimin faturalı hattında internet 04 internet 11 internet 15 internet 18 fatura detaylarında görünüyor bunların anlamları nedir ?

  Yanıtla
 • Selcan

  04 FaceTime
  11 Google instergram YouTube
  15 WhatsApp

  Yanıtla
  • Vefa

   Android kullanıyorum face time yok bende de 04 çıkıyor birde 18 ama ne olduklarını bilmiyorum. Hattım Türk telekom biriniz yardımcı olabilir mi

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.