Ekonomi

İninal Kart ile Taksit Yapılır mı?

Ülkemizde en çok kullanılan ön ödemeli kartlardan biri olan İninal kart debit card yani banka kartı niteliği taşımaktadır. Bu kart ile yaptığınız tüm işlemler için öncelikle hesabınıza yapmak istediğiniz işlem kadar aktif bakiye yüklemek zorundasınız. İninal kart ile taksit yapılmaz. Bunun sebebi başta belirttiğimiz gibi ön ödemeli kart olmasından ileri gelir. Ayrıca bazı istisnai durumlar olduğunu düşünerek kullanıcılar Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol gibi sanal pazar yerlerinde taksit yapılıp yapılmadığını merak etmektedir. Ne yazık ki bu alanlarda da taksit yapma imkanı bulunmamaktadır. Sanal mağaza kartlara taksit imkanı verse de bu yalnızca kredi kartları için geçerli bir durumdur.

Hangi Kartlara Taksit Olur?

Taksit yapabilmeniz için kartınızın kredi kartı sayılması ve ödeme aracı kuruluşu tarafından değil, doğrudan bankadan temin edilmesi gerekmektedir. Bu düzlemde baktığımızda Papara, Pep para, Param gibi diğer kartlara da taksit yapma imkanı bulunmamaktadır. Taksitli alışveriş amacıyla bu kartları almanız durumunda hiçbir işinize yaramayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi