Teknoloji

İnstagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Günümüzde; teknolojinin gelişmesiyle artık sanal bir hayat yaşamaktayız. Bir çok kişi bu sanal hayatta kendine yaşantısından farklı bir düzen oluşturmaktadır. Özellikle fazla emek sarf etmeden para kazanmanın cazibesi yetişen gençliğin iş gücüne bakış açısını değiştirmekte, yeniden şekillendirmektedir.

Popüler uygulamaların başında gelen İnstagram hem kurumsal hem de kişisel kullanıcıları ile tüm dünyada hala sürekliliğini koruyup, sürdürmektedir. Alternatif para kazanma yollarından birisi olan İnfluencer’lık; son zamanların en popüler sistemlerinden birisi haline gelmiştir. İnstagram sayfasını geliştirerek para kazanabileceğini öğrenen herkes takipçi sayısını arttırmanın yollarını aramaya başlamıştır. 

İnstagram sayfanızı geliştirmenin pek çok yolu bulunmaktadır.

Hastag Kullanmak:

Bunlardan ilki Hastag kullanmak olarak bilinir.. İster kişisel hesabınız isterseniz de markanızın sosyal medya stratejisi için olsun takipçinizi arttırmak için en kolay ve hızlı yöntem hastag kullanmaktır. Diğer yandan takipçilerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız; İnstagram hastaglerinizi doğru bir şekilde kullanmalısınız. Gönderilerin altında yaklaşık 30 kadar hastag kullanılabilmektedir. Hızlı bir takipçi artışı görülse de sonrasında ani düşüşler gözükmektedir. Eğer takipçilerin kalıcı olmasını istiyorsanız paylaşımların altına belli sayıda popüler ve paylaşımla alakalı hastag kullanımı uygulanmalıdır.

Düzenli Paylaşım Yapmak

İnstagram hesabınızdaki takipçi sayınızı arttırmak için izlenebilecek en doğru yöndür. Belirli aralıklarla ve uygun zamanlarda gönderi paylaşımı yaptığınızda sayfanız güncelliğini koruyacaktır. Böylece hem takipçi sayınızda artış sağlayacak hem de hedef kitlenin sayfanızı takip etmeyi bırakmasını engellemiş olacaksınız.

Bütünlük içeren Paylaşımlar

Bütünlük içeren Paylaşımlar yapmak sayfanıza gelen takipçilerin ne hakkında uğraştığınızı anlamalarına yardımcı olacaktır. Dikkatleri üzerinize çekebilmek adına farklı fotoğraf düzenleme teknikleri kullanabilir hatta en etkili filtreleri inceleyebilirsiniz.

Sorular sorun, yorumlar yapın, beğenin!

Etkileşim sosyal medya uygulamalarının en etkili aracıdır. Sizin sayfanızın konseptine uygun sayfalara yapacağınız yorum ya da beğeniler diğer kullanıcıların ilgisini çekmenize ve sayfanıza yönlendirmesine yardımcı olacaktır. İnstaStory’de günlük paylaşımlar yaparak takipçilerinize kendinizi hatırlatabilir ve diğer kullanıcıların da sizi sayfanıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra kısıtlı aralıklarla yapacağınız paylaşımlar sayfanızın güncelliğini korunmasını da sağlayacaktır. İnstagramdan reklamlarla takipçi kazabileceğiniz, reklam verme rehberine ulaşmak için bu linkten https://www.cancankiran.com/instagram-reklam-verme-rehberi/  yararlanabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise İnstagram takipçi hilesidir. Pek tavsiye edilmemesi gereken ancak etkin bir takipçi artışına neden olan hileli takipçi kasma ya da İsntagram’ın takipçi satın almak şeklinde kendilerini tanıtan ve takipçi satın almanızı sağlayan siteleri sizlere anlık olarak beğeni ve takipçi kazandırabilmektedir. Yalnız gelen takipçiler orijinal olmadıkları için zamanla takipçi sayınızın düşme olasılığı oldukça yüksektir.

Profilinizde sık sık fotoğraf paylaşmaktan çekinmeyin. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki sık sık fotoğraf paylaşma takipçi kayıplarına sebep olmazken olumlu yönde katkıları vardır. İnstagram’ın sizin için önerdiği kişileri başta Facebook arkadaşlarınız ve sizinle direkt ilgili kişiler olmak üzere mutlaka takibe alın. İnstagram paylaşımlarınız özellikle insanların en sık uygulamayı kullandığı Çarşamba ve Pazar günlerinde yapmanız takipçi sayınızın artmasına yardımcı olacaktır. Araştırmalara göre paylaştığınız içeriklerde insan yüzü bulundurmanız diğer fotoğraflara oranla yüzde 34 daha çok beğeni almakta ve fazla kişiye ulaşmaktadır. Manzara resimleri paylaşırken yalnızca doğayı değil kendinizi de bir köşeye sıkıştırıp göstermeniz fotoğrafınızdaki samimiyeti ve beğeni sayısını arttıracaktır. Kendi hastaginizi oluşturun ve hesabınızın markalaşmasını sağlayın. Zaman içerisinde paylaşımlarınızda hastagi kullanmaya başka insanlarını da teşvik ederek farklı insanları da markanıza çekebilirsiniz.

Arkasında insanların etkileyebilecek bir hikaye bulunan fotoğrafları paylaşmaya ve bu hikayeyi kullanıcılarınıza anlatmaya özen gösterin. Bir hikaye ile ortaya çıkan fotoğraflar insanlara daha kolay ulaşıyor ve etkiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds