Teknoloji

iPhone 1 Yıllık Sınırlı Garanti Ne Demek?

Garanti konusu, yeni aldığımız bir telefonda başımıza gelebilecek aksiliklere karşı güzel bir güvence. Hele de telefon fiyatları böylesine artmışken. Her markanın garanti koşulları ve süreleri değişiklik gösterebilir. Ancak biz bu makalemizde Apple iPhone cihazlarda bulunan 1 yıllık sınırlı garanti kavramı hakkında konuşacağız. Bu sistemde kullanılan cihazlar risk altında mı? Sınırlı ifadesi kullanılırken bir problemden mi bahsediliyor? Gelin birlikte özetleyelim.

iPhone 1 yıllık sınırlı garanti demek, normal süre 2 yıl olmasına rağmen sürenin bu cihazlarda daha kısa olduğunu ifade eder. Yani sınırlı kavramıyla birlikte aklınıza bir problem olduğu gelmesin. Kısa olmasının sebebi ise bu tür cihazların genellikle yurtdışından geliyor olması. Uluslararası garanti süresi 1 yıldır. Bu cihazlarda da aynı koşullar uygulanmaktadır.

  • Apple servis randevusu,
  • Apple yetkili servis.

Bu yerler aynı şekilde bu telefonlarda da kullanılabilir. Dikkat etmeniz gereken ayarlar menüsünden/hakkında kısmına gelerek garanti süresinin dolmadığına emin olmak. Bu cihazların bir miktar ucus olmasının sebebi ise sadece garanti süresi. Ayrıca yurtdışı cihazlarda imei uzatma konusu da devreye girmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi