Orijinal Şarj Aleti Kullanmazsak Ne Olur?

Bu yazıda çok teknik detaylara girmeden orijinal şarj aleti kullanmazsak ne olur? Sorusuna detaylı bir şekilde cevap vereceğim. Paylaşacağım deneyimler iPhone marka telefonları içerecek. Tam da şu anda bu yazıyı hazırlamaya çalışırken başıma gelen aksilikten bahsedeyim hemen. Sabah bir telefon aksesuarları satan dükkana girip en kalitelisi olduğu iddia edilen şarj setini aldım. Şu anda telefonum şarjdayken makaleyi yazmaya çalıştığımda telefonum donuyor ve kelimeleri rahatlıkla yazamıyorum. 

Şunu belirtmek isterim ki telefonunuza zarar veren asıl parça aldığınız kablo değil, adaptör olacaktır. Telefonunuza yüksek amperaj yükleyerek, telefonunuzun      tamamen bozulmasına sebebiyet verebilir ki, bu bilgi de telefonu şarjdayken patladı! Haberlerini destekler nitelikte. Orijinal şarj aletleri çok pahalı olmasına rağmen bu konuda birebir, yüksek kalite iddialarını umursamayın gidip bir orijinal Apple marka şarj aleti alın. Artık şu şarj setinize sahip çıkmayı öğrenin.

Markası direkt olarak Apple olmayıp Apple tarafından uygunluğuna dair lisans almış markalar da bulunuyor. Bunlara da göz atarak biraz daha uygun fiyatlara işinizi halledebilirsiniz. 

Gözüme çarpan bir nokta da telefonların çoğunlukla arabada şarj ederken bozulması ve işlemez hale gelmesi. Yolda satılan 10-15 liralık çakmak şarj aletleri binlerce lira verdiğiniz telefonunuza zarar verebilir. Burda da yine Philips gibi bilindik markaların çakmak şarj aletlerini kullanmanız telefonunuzun bozulmasını engelleyecektir.

Telefonunuzu orijinal şarj aleti ile şarj etmezseniz ve telefonda bir arıza meydana gelirse bunu garanti karşılamayacaktır.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: