Teknoloji

Diski Biçimlendir Hatası Çözümü

Diski Biçimlendir Hatası alınmasının ana nedenlerinde dosyadaki yapının bozulmasından ya da USB bellekteki ‘’Donanımı Güvenle Kaldır’’ seçeneğinden dolayı yaşanabilmektedir. Genellikle USB belleklerinizi çok fazla kullanıyor ve büyük boyuttaki dosyaları aktarıyorsanız bu nedenle de hata ile karşılaşabilirsiniz. Cihazınız üzerinde kolay bir şekilde çözebileceğiniz bu hata için basit adımları takip ederek problemden kurtulabileceksiniz.

Bilgisayara takılan bir USB’den sonra direkt olarak karşımızda ‘’Diski Biçimlendir Hatası’’ karşılayabiliyor. Bu hatadan kurtulmak için öncelikle USB bölgesinden Özellikler alanına giriş yaparak ‘’Bilgisayar Denetleyicisi’’ alanını çalıştıyıoruz. Buradan kontrolleri sağladıktan sonra eğer ki problem devam ederse manuel şekilde diski kendiniz kontrol ederek olumsuz bir durum yaşanıp yaşanmadığına bakmanız gerekmektedir.

Bahsettiğimiz adımların tamamından sonra problem yaşanmaya devam ediyor ve USB kullanılamıyorsa belleği farklı bir cihazda kullanmayı deneyiniz. Böylelikle sorunun aygıtta mı yoksa cihazda mı olduğuna da karar vererek adımlarınızı rahatlıkla atabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.