Teknoloji

iPhone Carrier Ne Demek?

Daha önce kaleme aldığımız teknoloji makalelerinde çok detaylı bir biçimde Apple iPhone cihazlarda karşınıza çıkabilecek terimleri siz değerli okuyucularımıza aktarmıştık. Çoğunlukla cihazınızı ülkemiz içerisinde, yani Türkiye cihazı olarak aldıysanız carrier ibaresini görseniz bile bir problem yoktur. Bunun sebebi zaten cihazınız tüm operatör kullanımlarına açıktır. Ancak telefon çekmediği yerlerde ekranda bu yazı belirip, tekrar gidebilir.

iPhone carrier demek, kelime anlamı olarak taşıyıcı demektir. Burada anlatılmaya çalışılan terim ise telefon operatörüdür. Örneğin, Vodafone hatta sahipseniz Vodafone carrier şeklinde bir ibare görebilirsiniz. Genel olarak bu kelimenin ne anlama geldiğinin merak edildiğini bulsak da bununla ilgili bir hata yaşarsanız aşağıya yorum atarsanız çok hızlı şekilde sizler için araştırma yapabiliriz.

Yurtdışı cihazlarında ise carrier kavramı aynı anlama gelse de ekranda görünme sebebi bir miktar değişik olabilir. Cihazınızın imei kayıt süresi dolmak üzereyse hattınızın kesileceği hakkında size ipucu veriyor olabilir. Bundan dolayı hattınızın ne şekilde olursa olsun cihazda aktif olduğundan emin olmanız, olmadık yerde telefon kesintilerinin önüne geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.